Goblin Factory

Pełna wersja: help / Jednostka Niemożliwa do wykrycia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy jest sposób,
aby zrobić jednostkę, która będzie niemożliwa do wykrycia przez jakiegoś gracza, nawet jeżeli ma prawdziwe widzenie?

Chcę, aby były na mapie takie jednostki, którą może zobaczyć tylko 1 konkretna osoba
posiadająca np jakąś umiejętność, lub item np "Oczy Wyroczni"

Jakieś pomysły?
Mógłbyś zrobić dynamiczny obszar prawdziwego widzenia i innych tego typu zdolności, by zawsze ignorowały obszar, na którym znajduje się Twoja ukryta jednostka. Problem z tym rozwiązaniem jest taki, że jeśli jeden z przeciwników ma te przykładowe "Oczy wyroczni", to jednostka pokaże się również wszystkim sojusznikom tegoż przeciwnika.

Innego pomysłu na ten moment nie mam, ale na 100% da się to zrobić. Jak coś wymyślę, to dam znać
Golden pisał na pw mi, że można również w Dopuszczalnych celach pogrzebać, w prawdziwym widzeniu np że widzi tylko taurena, drzewo itp
Choć i to nie daje 100% komfortu

takie coś bardzo przydałoby mi się do projektu na wzór wowa, w którym to, co widzi graczy wykonujący jedną misję
nie widzi już drugi gracz (w innym czasie fabularnym)
np jakbym zabił jakąś ważną postać, to inny gracz, który ma wykonać tą samą misję, dalej go widzi.

No, ale dzięki, potem przetestuję. ;)

Micek

Prosta sprawa, jutro ci podam gotowe rozwiązanie.
W takim razie czekam, i od razu dzięki za fatygę!

Micek

Spoko
Odświeżam temat. Dalej nie wiem jak to zrobić i przydałoby mi się to do projektu.
Ktoś ma jakieś pomysły?

Chciałym zrobić dziewczynę w samouczku, która podchodzi do gracza
Cały szkopuł polega na tym, że tylko wybrany gracz powinien ją widzieć - inaczej zakłóciłoby to ciągłość fabularną, na multi

1 dziewczyna podchodzi do czerwonego gracza (i tylko on ją widzi)
2 dzieczyna podchodzi do niebieskiegoo ( i tak samo)
https://cdn.discordapp.com/attachments/4...9/vvvu.PNG

Witam, wykonałem sposób zaproponowany przez Micka i działa - z tym jednak wyjątkiem,
że nadal jednostkę da się wybrać, po najechaniu nań kursorem.

Jest jakaś akcja, która i to pozwala ukryć? Czy sposób jest nie do uratowania?
Niby jest dobrze, nic nie widać - ale wciąż ma się wrażenie, że po mapie chodzą niewidzialne postacie, które
można wykryć, po najechaniu na nie.
Szarańcza
Zdolność
Nie działa, w ogóle. Nie wiem na jakiej zasadzie w ogóle miałoby to zadziałać.

No matko, musi być jakieś rozwiązanie. 
Cień był spoko, jakoś zadziała, ale na dlużsżą metę nic mi to nie da. Tym bardziej jak ktoś będzie miał
prawdziwe widzenie i poodkrywa wszystkie ukryte npc