• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Wiele zaprzeczeń"
Witajcie, to znowu ja. Chciałem zadać pytanie jak zrobić wiele warunków zaprzeczających na szybko. Chodzi mi o to, że np. robię tak     i jak to skrócić, aby a nie równało się żadne z tych?
[Image: Intro_S.png]
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Robisz Loop gdzie ''a not equal to b[Integer loop]'' jeśli jest jakiś wyjątek robisz then i twój wyjątek.

Jeśli jednak wszystkie twoje warunki mają być sprawdzone na raz. To nie ma szybszego sposobu jak ten co podałeś.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
(26.08.2016, 11:53)m1eci0 Wrote: Jeśli jednak wszystkie twoje warunki mają być sprawdzone na raz. To nie ma szybszego sposobu jak ten co podałeś.

Tak? Szkoda, bo np. jak miałbym robić coś większego, to źle było by tak robić 100 warunków A nie równa się B[1] aż do A nie równa się B[100], ale jak się nie da... Chyba, że jeszcze coś wymyślimy Uśmiech
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
[Image: Bez_tytu_u.png]

Tak na szybkości wymyślone może jest łatwiejszy sposób.
za kazdym razem gdy B =/ A  C< 10 to C= C+1
Jeśli jedno z B = A to wtedy twoja akcja zadziała.

Jeśli chcesz jednak aby wszystkie B = A i dopiero wtedy nastąpiła akcja musisz zrobić inaczej'' If C = 10 Then ''Twoja akcja'' Else C = 0''.
Edit 1.
[Image: Bez_tytu_u.png]
Find
Reply }}}
Podziękowanie od: Dark Destroyer
Dobre...   Sprawdzę to. Dzięki m1eci0. Uśmiech
EDIT 1:
Według mnie w obu przypadkach lepiej było by tak:       lub tak w drugim przypadku:       ? Co o tym sądzisz? Jakby było tak, to można użyć w dwóch przypadkach, jeśli wszystkie a mają się równać wszystkim b, lub na odwrót. Sorry! Przedtem źle mi się napisało. Teraz jest poprawnie Uśmiech
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Nie wiem na czym Ci dokładnie zależy. Drugi przypadek jest błędny bo ''A'' może mieć w tej chwili tylko jedną wartość więc C nigdy nie osiągnie 10.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Ok, teraz poprawiłem! Duży uśmiech Źle mi się zrobiło. TERAZ jest OK
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.