Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KONKURS "Ewakuacja Worgenów" - DO WYGRANIA KARTA PODARUNKOWA BLIZZARDA!
[Obrazek: qycmlg.jpg]
Witam,
zgodnie z naszymi wspólnymi ustaleniami, z przyjemnością ogłaszam konkurs na mapę. Fabuła, której się trzymamy, to motyw ewakuacja Worgenów przedstawiony w WoWie podczas oblężenia miasta Glineas przez Sylvanas, która mierzyć się będzie z Nocnymi Elfami i Worgenami. Ten motyw można przedstawić na kilka sposobów:

1. Gracz wciela się w Nocne Elfy i musi zadbać o to, aby jak najwięcej Worgenów dotarło do wskazanego miejsca. Może być to port, lub wyjście poza mapą. Worgeni idą w małych grupach co kilka minut i odpieramy ataki Sylvanas. (misja podobna do eskortowania posłańca Nocnych Elfów w FT)

2. Gracz wciela się w Nocne Elfy i musi bronić wyznaczonego terenu przez X czasu, tak aby Worgeni mieli czas na zebranie się do ucieczki, ochraniając ich bazę. (misja podobna do ochrony Kel'thuzada)

3. Gracz wciela się w Nocne Elfy, my ani Worgeni nie mamy bazy i musimy kombinować, aby dostać się do wskazanego miejsca ewakuacji eskortując Worgenów. (misja podobna do eskortowania Bestii Kodo) 

4. Gracz wciela się w Nocne Elfy, jest kilka dróg ucieczki, co kilka minut rusza jedna grupa Worgenów, którą my mamy eskortować.  (misja odwrotna do pierwszej misji Nieumarłych w FT)

5. Gracz wciela się w Worgenów, Nocne Elfy są pierwsze na linii fronty, my musimy zgromadzić jak najwięcej określonych jednostek do ucieczki, kiedy ich obrona padnie. Nocne Elfy mogą mieć kilka baz (misja podobna do ostatniej misji Nocnych Elfów w WC3) 

6. Gracz wciela się w Nieumarłych i z Sylvanas na czele nie może dopuścić do ucieczki określonej liczby Worgenów. 

7. Inne. Jeżeli wpadniesz na jeszcze jakiś pomysł niż ten przykładowy, tym lepiej :)

Oceniać będziemy projekt pod kątem:

- różnorodności - jeżeli jedna osoba wybierze sobie np. motyw gdzie gracz kieruje Sylvanas, to kolejne powinna wybrać coś innego. Jak wyczerpią się pomysły, to wtedy lecimy od początku. Chce uniknąć tego, że każda mapa opiera się na tym samym pomyśle :)

- kreatywność - im ciekawiej przedstawisz Worgenów tym lepiej dla Ciebie. Jeżeli zrobisz ich rasę, jako rasę ludzi, tylko ze zmienionymi modelami, szansę na wygraną będą niższe, niż np. jakbyś coś tam zmienił i dodał od siebie. 

- zadania dodatkowe - im ciekawsze tym lepsze. Jeżeli zadania dodatkowe będą wpływały na zadanie główne, tym lepiej :D

- własne tekstury, modele, dźwięki, ekran ładowania itd. - im rzadsze zasoby będą w mapie tym lepiej.

- teren - chyba nie muszę mówić :D

- wszystko inne (dodatki) - chcesz dać jakieś ciekawe przedmioty? Może jakieś stworki w obozie najemników, albo ciekawe goblińskie maszyny i zastanawiasz się czy można? Pewnie, że można ::D Im więcej, tym lepiej.

- grywalność - czyli, to jak każdy się bawił grając w daną mapkę.   

Wszystko to będziemy oceniać w oddzielnych tematach, poświęconych każdemu projektowi w skali od 1 do 10. 
Przedstawienie pomysłu, czyli ten motyw co wybieramy z opisanych na początku ma 5 punktów :) Jeżeli wpadniesz na coś innego, czego ja nie wymieniłem, szansa wzrasta :D
Kolejne aspekty, które dałem do oceny to kolejne punkty. Łatwo obliczyć, że możemy zebrać ich 80 :)

W tym temacie piszemy jaki motyw wybieramy, jeżeli wpadłeś na swój własny, opisz go, liczy się pierwszeństwo ::D Projekty można robić w grupie i ewentualnie później dogadacie się co do podziału nagrody. Jedna osoba może wziąć kartę i przesłać drugiej np. 50 zł na konto bankowe itd. Nie wnikam :D

Czas to maksymalnie 3 miesiące na projekt :D (wiem, jest końcówka roku szkolnego :)) 10 lipca 2018 roku, będziemy rozstrzygać konkurs. Chyba, że wcześniej się wyrobimy i jako grupa zdecydujemy, że rozstrzygnięcie będzie wcześniej.  

Regulamin jest analogiczny, do wcześniejszego konkursu, więc nie widzę potrzeby, aby go zmieniać. Nie wklejam też żadnych linków do historii Worgenów, ani do modeli z hive'a. Z prostego powodu - liczy się samodzielność i pomysłowość :D

Tak więc, trzymam za wszystkich kciuki i powodzenia :D

PS
Konkurs jest dla Was, dlatego regulamin i zasady możemy zmieniać, powiedzmy jeszcze przez 3 dni, po tym czasie zostaje tak jak jest!
Odpowiedz
Dla tych, którzy nie grali w WoWa podczas pojawienia się Worgenów zapraszam do krótkiej lektury,
Ewentualnie można też obejrzeć fabułę na Youtube (z luzackim angielskim komentatorem :))
Odpowiedz
Żeby to wszystko miało sens, i żebym czuł się moralnym zwycięzcą, jak już wygram ten konkurs - to zrobię mapę,
kiedy będą przynajmniej trzy zgłoszenia.

Poza tym co tak ubogo, nie ma rozpisanych dokładnych zasad ani nic.
Biorąc pod uwagę to, jak często są organizowane takie eventy, lepiej to wszystko jeszcze trochę dopracować ;p

Co do mapy, jeszcze bym zaznaczył (wiem że to wrath ocenia i wszystko będzie subiektywne)
że jak ktoś zrobi 10 misji w nudny sposób, to może wypaść gorzej, kto zrobi 2, ale rewelacyjnie.

Odpowiedz
Ale jakie chcialbys zasady? Ze wielkosc mapy? Ze liczba nowych modeli? itd?

Wolna amerykanka. Im ciekawiej, tym lepiej. Grunt, aby byl motyw ucieczki Worgenów, a to czy to będzie na wielkiej mapie z kilkoma bazami nieumarlych, czy malej mapie z jedna baza to juz zalezy od graczy. Określenie zasad spowodowałoby, że grając w tą mapę gracz by się nudził. I przez to jeżeli zrobiłbyś Ty projekt 1, ja projekt 2 na podobnych zasadach, to oceniajacy mogliby ocenić gorzej moja mapę, bo gra wydawałaby im się nudna :) A tak Ty zrobisz np. po stronie Nieumarłych, ja jakbym robił, to np. po stronie Nocnych Elfów, ktoś inny Worgenów i każda gra będzie ciekawa :)

Co do liczby zgłoszeń, to jedno nie wystarczy :) Musimy mieć możliwość wyboru, a co w stytuacji, jak będzie 2 uczestników, którzy dokończa mapy? Napracują się itd. ale konkurs nie będzie mógł być rozstrzygnięty, bo jest ich tylko dwóch? To będzie dla nich fair? Moim zdaniem nie. Dlatego wolałbym zostawić to tak jak jest i mieć kilka różnorodnych projektów, niż jeden różniący się misjami dodatkowymi czy położeniem na mapie baz :)
Odpowiedz
Lepiej sobie odpuść, bo znowu będziesz na szarym końcu za mistrzem xD

tak wiem zwyciężyłem we własną gre, tyle wygrać..

Odpowiedz
Martinez nie bierz udziału bo mi będzie przykrooo, serio, jak weźmiesz udział to będziesz przekl...
Albo w sumie nieważne bo i tak ktoś inny się znajdzie kto zrobi kurde Warcrafta IV
ach - ja pierdziele
01110001011110001110011
Odpowiedz
No i właśnie, z konkursami jest taki problem, że jak są za trudne, a nagrody są małe to nagle nikomu sie nie chce.
Ja wezme udział, choćby dla pokazania że jestem najlepszy, ale reszta będzie mieć to i tak w dupie xD

Mój turniej rozwiązuje wszystkie te problemy,
raz, że nagrody będą z wysokiej półki, będzie wiele rzeczy do wyboru
 dwa, że jedynym warunkiem wygranej jest zagranie na mapie. 
Super zabawa + masa nagród. A do tego 3 miejsca.

No nie wiem.. spróbuje przez te 3 miesiące zachęcić parę osób do wzięcia udziału.
Szkoda wrath, że nie robisz tego konkursu w koopie ze mną, bo ogarnąłbym parę nagród. 
Choć w sumie, jak są jeszcze 3 dni to możemy coś ustalić na pw, jeśli chcesz.

Odpowiedz
WoW syf, 
meh odpadam xD

Życzę powodzenia wszystkim

ps Martinez, w czym ty niby jesteś najlepszy co? xD
Odpowiedz
W nierobieniu projektów @Micek
Ogólnie to bez sensu taki konkurs bo kilka osób może wziąć udział, reszta odpada bo nie ma jakkolwiek podejścia do próby zrobienia czegoś lepszego :V
01110001011110001110011
Odpowiedz
Póki co jestem niekwestionowanym mistrzem w węża,
byłem młodocianym mistrzem w piciu frugo na czas (9 butelek w minutę, po 10 zwróciłem cały czelendż na podłoge)
Jestem mistrzem w obiecywaniu map
+ jestem całkiem niezły w kółko i krzyżyk

A teraz wracam po koronę, którą skradł mi stachu dwa lata temu

ps. też nie ogarniam w ogóle wowa, muszę dowiedzieć się o co kaman z tymi worgenami, zanim zrobie mape xD

-----------
zgadzam się z ravanem. Jak będzie jedna perełka, to ktoś, kto chciałby wziąć udział
ale nie będzie na tyle zdolny sobie po prostu odpuści.

-----
PS. 2, (żeby nie na*ebać 100 postów w dzień)
@ravan chyba cie pogrzało że oddam ci podium

-----
ps 3. miałem 32 miejsce w biegu przełajowym, w zeszłym roku. To chyba jakieś osiągnięcie xD

Odpowiedz
Nie wiem czy bym znalazł czas, ale chętnie bym zniszczył Martineza
Odpowiedz
Jeżeli konkurs jest za trudny, to możemy jeszcze coś zmienić :)
Odpowiedz
Znaczy samo zrobienie mapy nie jest za trudne, ale ja nie mam jak np. tego wygrać w żadnym wypadku, bo ktokolwiek nie spróbuje to zrobi lepiej niż ja XD

W ogóle nie ma podejścia, no bo co ja zrobię - wode, ziemie, drzewo, jakieś creepy pilnującego czegoś do questa, którego i tak nie umiałbym zrobić (XD, musiałbym pół nocy tutoriale oglądać których i tak za dużo nie ma), mini baze elfów, dużo elfów i dużo orków i worgenów którzy szli by od punktu A do punktu B :VV
01110001011110001110011
Odpowiedz
Możesz zrobić z kimś na spółkę :D

Myslę, że nie macie prawa narzekać, 3 miesiące to multum czasu, ja się javy nauczyłem. Jak to jednak za mało, albo macie inne zajęcia, to możecie robić wspólnie, projekt to wolna amerykanka ::D

no kurde :D
Odpowiedz
Dobra tam, ja moge nawet z ravanem zrobić ten projekt.
W czerwcu sie najwyżej zgadamy i beka będzie
Bo samemu nudno troche. Tylko niech będą jeszcze chociaż 2 osoby, żeby było z kim powalczyć.

wogle 3 miechy, to dla upartego wystarczy, żeby nauczyć się całego modowania w warcrafcie.. serio.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości