• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ekspedycja klanu Stormpike
eh tak żeś mnie zainspirował, że aż chyba zrobię pod koniec roku tą swoją
wymarzoną rasę wikingów Duży uśmiech

ludzie z gór
też byś mi napisał 2 słowa co myślisz o tym concepcie.
Wielka szkoda, że rasa jest wciąż nie grywalna..
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
(09.10.2018, 17:24)Młody Ivar Wrote: eh tak żeś mnie zainspirował, że aż chyba zrobię pod koniec roku tą swoją
wymarzoną rasę wikingów Duży uśmiech

ludzie z gór
też byś mi napisał 2 słowa co myślisz o tym concepcie.
Wielka szkoda, że rasa jest wciąż nie grywalna..

Widziałem ale myślałem że projekt padł. Strzelam że jak jakiś czas temu pytałeś o szał dla jednostek to że było związane to właśnie z wikingami. I po tym jak odpisałem ci jak to zrobić sam skopiowałem ten pomysł do krasnoludów. Jeżeli chodzi o sam concept to jest jedna rzecz która mi się nie podoba w twoich wikingach i innych projektach które stylistycznie odbiegają od kolorowego warcrafta. Te jednostki gdy będą w kupie to ciężko będzie mi je odróżnić. Jak wznowisz to chętnie napiszę coś więcej w tamtym temacie.

Jeżeli chodzi o krasnoludy to faktycznie mają strasznie wolny start ale to balans, a jak już pisałem na razie skupiam się jeszcze na dopracowaniu rasy i pomysłów na nią.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Kurde, brakuje mi czegoś w tej rasie.
Ona jest dobra, ale nie ma takiego ŁAŁ, jak na tyle rodzajów surowców.

Od zawsze uważam, że dobra rasa krasnoludów powinna mieć w swoich szeregach górskiego olbrzyma.
Ale nie tego z warcrafta, tylko silnego, wielkiego giganta z balą w łapie
Tak uważam i się tego trzymam ;P

http://disciples2.pl/klany/jednostki/mag...agowie.php  - polecam też obczaić sobie jednostki Górskich Klanów z disciples. Może cię zainspirują

z błędów wyłapałem jeszcze m.in to, że kiedy brakuje żywności na jakąś postać
to wyświetla się napis "brakuje ci wystarczająco surowców"
Farma troszkę moim zdaniem ostaje od reszty budynków.

+ herosa nie da się wskrzesić w ołtarzu. No i na ten moment to tyle. Całkiem przyjemnie się grało ;P
---
[Image: c96e4d90536a8.png] 
znalazłem taki model, to chyba Yeti. Może się przyda ; P
https://megawrzuta.pl/download/cd3ba9e42...34bde.html
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
- był błąd z indeksowaniem pierwszego wybudowanego magazynu i dlatego pierwsi robotnicy nie wiedzieli jak mają oddać kamienie. Poprawione
- z informacją o braku surowców przy braku wyżywienia to łatwo to naprawić ale chyba tak zostawie bo czym jest jedzenie jak nie kolejnym surowcem. Mógłbym zrobić że gra wyświetlalaby konkretny surowiec ktorego brakuje ale nie wiem czy to gra warta swieczki.

Z tymi dużymi jednostkami to nie wiem czy sprawdzałeś czar spętanie na niedzwiedziach/gryfach/baranach bo wtedy przechodzą na twoją stronę i jest możliwość osiodłania ich. Tak samo żywiołak ognia z dwóch akolitów. To są wielkie i unikatowe jednostki (których ilość ma być mała). Rasa ma być oparta o krasnoludy z świata warcrafta więc olbrzymy i yeti tak średnio mi się komponują. Oni będą polować na olbrzymy i smoki Oczko.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
[Image: 287e4e4d9d0d8.jpg]

Trochę mi już odwala...
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Telezakupy mango, warcraft edition ;PPP

ps. zajebiste <3
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Rasa krasnoludów testy 1.01    <--- z nowymi koszyczkami w akcji xD
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Nie mogę otworzyć mapy normalnie ani w edytorze ani w NewGenie WE. Chciałem podejrzeć nazwy animacji krasnali robotników
A człowiek pokonał bestię, która wróciła do Królestwa Beliara...
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
(12.10.2018, 19:54)Vamper Wrote: Nie mogę otworzyć mapy normalnie ani w edytorze ani w NewGenie WE. Chciałem podejrzeć nazwy animacji krasnali robotników
Nie ma żadnych dodatkowych nazw animacji. To po prostu model z wywalonym workiem złota. A koszyk jest dodawany jako attachment z podpieciem do prawej reki. 

Uprzedzając przyszłe pytania. Mapa jest zablokowana przed edycją. Jeżeli ktokolwiek ma pytanie to chętnie odpowiem jak co zrobiłem. Ale niekoniecznie chcę edycji tego co już zrobiłem.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Demo <--- Miała to być już pierwsza misja ale potraktuję to jako koncept demo, w takim kierunku ma iść cała kampania Uśmiech

Krytyka mile widziana.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Dzięki DaKu, umilę sobie wieczór przy twojej kampanii, akurat mateczka mnie wali po rogach
więc trafiłeś w dobry moment.
Od razu powiem, że bardzo cenie sobie twój projekt, ponieważ krasnoludy (górskie klany) są zdecydowanie moją ulubioną rasą od małego, dlatego postaram się
rzetelnie wyznaczyć każdy punkt, który w mojej opinii zasługuje na pochwałę, lub na korektę. Tak więc nie zniechęcaj się krytyką z mojej strony, bo już samo to że robisz taką kampanie jest dla mnie czymś niezwykłym.

Od początku (trochę ostro, na wadach skupiam się zawsze od początku, żebyś mógł od razu to przemyśleć):

[Image: 4713803d4ab43.png]           [Image: proxy.php?image=http%3A%2F%2Fwww.hivewor...7efa34ef18]           [Image: 4713803d4ab43.png]

1. Pierwsza rzecz - brak wstępu. 

Czegoś co wprowadzałoby nas w świat twojej krainy.
    Chociażby coś krótkiego, jak wyjście krasnoludów z jaskini (ta grota obok której zaczynamy) pokazany na cinematicu. Drobne rzeczy, ale tworzą całą atmosferę.

2. Dwa, muzyka jest ciut za mocna/agresywna jak na sam początek, przynajmniej takie jest moje pierwsze odczucie.

Podstawiłbym tutaj na coś takiego, co rozkręca się z czasem - bo ciągła muzyka wojenna może wytrącać nas z rytmu gry normalnej gry.Jasne, że są misje w których ona po prostu pasuje, ale na dłuższą metę raczej nie. Stormheim Zone Music - World of Warcraft - nie wiem czy brałeś ten soundtrack pod uwagę. Ważne żeby 4 utwory na które się zdecydujesz były w miarę zróżnicowane,aby można było odpocząć od ciężkich brzmień i nastroić sie na coś innego. Jakbyś miał fajny soundtrack do krasnoludów, bez problemu wpasowałby ci się on w każdą misje. 
    Jeśli chcesz mogę wyciąć ci 4 utwory, 4-5 minutowe obrobisz i testowo dodasz je na mapę. nie ma problemu, wierz mi że możesz się zaskoczyć.

• Następną rzecz, to stawianie bazy w kampanii.
    Chodzi mi głównie o to, że ilekroć postawimy budynek poza mostem, z automatu przegrywamy gre.
    Moim zdaniem - za mocna kara.
    Proponowałbym, aby do momentu dotarcia do punktu ta opcja była po prostu zablokowana.

Baza powstaje w pół sekundy, więc gracz omyłkowo może ją postawić i od razu zmarnuje sobie całą gre.
    Zmień może to na 3-5 sekund, aby dało się ewentualnie to cofnąć i np postawić w innym miejscu, ułatwi to życie graczom.

[Image: 693ed79c2eb80.png]

• Kolejnym istotnym elementem, który od razu rzucił mi się w oczy, chwilę po rozpoczęciu, to drzewa wyświetlane jako nasi wrogowie.
    Nie wiem czy się przyzwyczaję, ale dziwnie to wygląda. Powiem ci, że na dłuższą metę, nigdy nie będziemy wiedzieli czy namierzamy wroga czy też drzewo.
    Wiem, że musiałeś opracować mechanizm ataku-zbierania żeby twój system działał, jednak kurde...

[Image: c1414699ffcd4.png] po pewnym czasie zacznie to przeszkadzać, w normalnej grze. 
Może żeby tylko, robotnik mógł namierzać drzewa? U reszty jest to całkowicie zbędne.
Bo o ile w rudzie będzie to dla nas kompletnie obojętne, o tyle drzewa napotykamy na każdym kroku.
  • Kanonier NIE niszczy drzew. To się tak zapytam, to po co on jest?
    Próbowałem zniszczyć drzewa, ale były one całkowicie neutralne na ataki kanona.
    Cała przyjemność z posiadania tej jednostki to jest właśnie szybkie przedzieranie się przez lasy. nie wiem może to jakiś błąd.

[Image: bf1fe13b4915a.png]
  • Nie do końca rozumiem czemu cały klan w pewnym momencie dezerterował (chyba to przez to że naraziłem ich na atak kanoniera)
    ale zdecydowanie za mocny jest ten efekt. Cała drużyna NAGLE stanęła przeciw mnie i w zasadzie zniszczyli całą krasnoludzkom bazę.
    Poza tym dostałem wtedy taki komunikat:

[Image: 902a2fd437ecc.png]
  • Jeśli chodzi o misje dodatkowe
    Creditsy w takim miejscu są niepotrzebne i trochę zmniejszają przyjemność z gry. Powiedzmy sobie szczerze,
    podczas przygody niewiele nas obchodzi, kto zrobił który model. Może nas to wytrącać z całej zabawy.
    Jeśli chcesz oddać hołd twórcą w twojej kampanii, możesz np pójść za śladem blizzarda i stworzyć krótki cinematic po kampanii, w którym wymienisz każdego z osobna.
    Ale w misjach totalnie odpada.

[Image: aef8fd7a79f6b.png]
  • Rudy wyglądają dość kiepsko.  Doceniam wkład kolegi który ci to robił, ale musimy być
    realistami. No nie wpasowują się jakoś w klimat, taki kamień z powbijanymi elementami.

Mogę później znaleźć ci jakiś zamiennik i sam ocenisz, które lepsze 
    Całkowicie odwrotnie sprawa ma się cd samych robotników z koszykami, bo są oni cuudni Oczko
[Image: b61f3998a0700.png]

z mniejszych, drobnych rzeczy wartych poprawienia:

Spoiler

[Image: b9a29bbeb029b.png] - dodałbym aktualizacje misji po każdym wykonanym mini zadaniu,
czyli po zbudowaniu 5 farm, po zbudowaniu warsztatu.
Powinna wyświetlać się informacja w grze. Wtedy gracz nie musiałby za każdym razem sprawdzać dziennika misji.
Niby banał, ale bardzo wpływa to na komfort.

Dwie literówki:

[Image: d9f0ad54a137c.png]
[Image: d04de756c9391.png]

[Image: 4713803d4ab43.png]           [Image: proxy.php?image=http%3A%2F%2Fwww.hivewor...7efa34ef18]           [Image: 4713803d4ab43.png]

Tyle, jeśli chodzi o balans na mapie.
Teraz kilka słów o samej mapie.

Kraina jest stanowczo za mała, mogę to powiedzieć bez dwóch zdań. Chodzi mi oczywiście o przełęcz, w której napotykamy naszych kompanów.
Zwyczajnie jest za krótka, nic sie nie dzieje nie ma przerywników tylko maszynowo dołączamy jednostki. Nie wiadomo skąd się tam wzięły ani
co robią itp. Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo nie wiem czy jest to oficjalna 1 misja, czy tylko testowe demko.
Za szybko odkrywany nowe jednostki, tak że nie jesteśmy nawet w stanie się z nimi dobrze zapoznać.
To samo z budynkami, gdyby tak wyglądała kampania to obdarłbyś całą rase z tajemniczości już na wstępie.

Sugerowałbym żeby w pierwszej misji były 2-3 typy jednostek, nie więcej.
Choć, jak pisałem to pewnie celowy zabieg bo to demko więc luz. Ale pamiętaj o tym ;P

Balans wrogów jest całkiem niezły, jedynie do kogo mam zastrzeżenia to do niego, bo aż prosi się o nerfa.
Nie można go zabić nawet, kiedy już zwerbujemy strzelców, bo za mocno się uzdrawia
a przez to nie można uruchomić dźwigni.
[Image: d2935352ea463.png]

I TYLE JEŚLI CHODZI O POPRAWKI (póki co)

Chciałbym napisać coś mądrego o samej mapie ale.. no nie było żadnych dialogów niestety,
sama rasa jest oczywiście prze zajebista i naprawdę bardzo doceniam jak dopracowałeś to wszystko
bo wiem ile czasu mi zajęło szlifowanie goblinów, do widocznej formy, i szczerze żałuje że jeszcze nigdy ich nie wystawiłem do testów.
Bardzo przypominają mi teraz twoje krasnale, głównie przez innowacyjny system zbieractwa, bo też opracowywałem własny patent.

Jaskinia którą zrobiłeś jest naprawdę niezła, pomysłowa. Trochę mała widoczność, przez nisko umieszczony sufit
ale to najpewniej celowy zabieg.
Modele orków spójne, dobrze dobrane. W przyszłości można pobawić się trochę teksturami, żeby jeszcze to dopieścić.

No i chyba tyle.
Mam kilka modeli, które mogłyby ci się przydać (dużo bardziej niż ten yeti) ale to może innym razem.
Mam nadzieje, że moje rady będą ci służyć.

[Image: b7146a7bd439f.png]
Działaj i czekam, jak to się wszystko rozwinie. Pozdro Oczko
Find
Reply }}}
Podziękowanie od: DaKu
Taki na szybko feedback bo w pracy jestem Duży uśmiech

- Fajną masz tą rasę. Pomyśl nad powolnym przedstawieniem ich. Na rzucaj graczowi na pysk od razu całości.
- Wydobycie drewna i tych surowców też spoko.
- Same jednostki podobają mi się.
- Przydałby się jakiś wstęp, cinematiks wprowadzający gracza do zabawy.
- Lokacja miejscami słabo zrobiona. Ale ten pomysł z lodem jako sufit zajebisty.
- Zamiast tej jednej muzyki, która według mnie nie pasuje do samej rozgrywki pomyśl nad zrobioniem swojego własnego soundracka, dobierając troszkę spokojniejsze utwory. Jest tutorial na forum jak zrobić własny soundtrack (4 losowe muzyki po sobie, zapętlone. Tak jak w zwykłej rozgrywce)
(Pierwsza lepsza co znalazłem - https://www.youtube.com/watch?v=kBZ3Uw3fabo)
- Może jakieś dialogi przy zdobywanych jednostkach. Skąd one się tam wzięły o co chodzi..

Tak to spoko, jest potencjał, pracuj dalej Duży uśmiech
"Zobaczmy. Nikt mnie nie widzi. Wszystko będzie ujawnione. Cała sala, szuka ciała"
Find
Reply }}}
Podziękowanie od: DaKu
Kolejnym istotnym elementem, który od razu rzucił mi się w oczy, chwilę po rozpoczęciu, to drzewa wyświetlane jako nasi wrogowie. 
Nie wiem czy się przyzwyczaję, ale dziwnie to wygląda. Powiem ci, że na dłuższą metę, nigdy nie będziemy wiedzieli czy namierzamy wroga czy też drzewo.
Wiem, że musiałeś opracować mechanizm ataku-zbierania żeby twój system działał, jednak kurde...

Gdyby edytor pozwalał na robienie z obiektami zniszczalnymi tyle co z jednostkami to nie byłoby tematu. No ale jest to jednostka a ona musi być wrogiem lub sprzymierzeńcem. I jedno i drugie nie rozwiązuje problemu.

Następną rzecz, to stawianie bazy w kampanii.
Chodzi mi głównie o to, że ilekroć postawimy budynek poza mostem, z automatu przegrywamy gre.
Moim zdaniem - za mocna kara.

Zobaczymy

Kanonier NIE niszczy drzew. To się tak zapytam, to po co on jest?
Próbowałem zniszczyć drzewa, ale były one całkowicie neutralne na ataki kanona.

Cała przyjemność z posiadania tej jednostki to jest właśnie szybkie przedzieranie się przez lasy. nie wiem może to jakiś błąd.

Nie będą mogli bo gdy im na to pozwolę to będą strzelać nieproszeni. Zresztą, tutaj nie będzie gęstych lasów nie do przejścia jak w normalnych mapach. Zwykła jednostka oblężnicza.

Nie do końca rozumiem czemu cały klan w pewnym momencie dezerterował (chyba to przez to że naraziłem ich na atak kanoniera)

ale zdecydowanie za mocny jest ten efekt. Cała drużyna NAGLE stanęła przeciw mnie i w zasadzie zniszczyli całą krasnoludzkom bazę.
Poza tym dostałem wtedy taki komunikat:

O 6 jest wypłacany żołd. Nieopłacone jednostki dezerterują. W grze jest o tym informacja jednorazowo o 5 i po najechani panelu u góry. Ale znalazłeś jeden błąd którego mimo wielu gier nie zauważyłem związanego z płaceniem żołdu przez dummy.
POPRAWIONE

Resztę też przemyślę.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Taki na szybko feedback bo w pracy jestem [Image: biggrin.gif]

- Fajną masz tą rasę. Pomyśl nad powolnym przedstawieniem ich. Na rzucaj graczowi na pysk od razu całości.
Właśnie nie wiem czy chcę wprowadzać powoli dodatkowe jednostki jak to jest w standardowych mapach. Z planowanych 11 tylko połowa będzie polegała na rozbudowie bazy.
- Przydałby się jakiś wstęp, cinematiks wprowadzający gracza do zabawy.
Z tym mam problem bo nienawidzę cinematiców. Zastanawiam się obecnie jak to inaczej zrobić.
- Lokacja miejscami słabo zrobiona. Ale ten pomysł z lodem jako sufit zajebisty.
Też to czuję, że średnio te lokacje wyglądają. Z drugiej strony chcę żeby stylistycznie były podobne do map wc3 więc super wysoko poprzeczki nie mam.
- Zamiast tej jednej muzyki, która według mnie nie pasuje do samej rozgrywki pomyśl nad zrobioniem swojego własnego soundracka, dobierając troszkę spokojniejsze utwory. Jest tutorial na forum jak zrobić własny soundtrack (4 losowe muzyki po sobie, zapętlone. Tak jak w zwykłej rozgrywce)
W mapie znajdują się 3 utwory ale teraz zauważyłem że faktycznie jeden zapętlił się. DO POPRAWY.
(Pierwsza lepsza co znalazłem - https://www.youtube.com/watch?v=kBZ3Uw3fabo)
- Może jakieś dialogi przy zdobywanych jednostkach. Skąd one się tam wzięły o co chodzi..
Dialogi i cinematiki moja zmora. Pod tym względem faktycznie jest co dodawać

Tak to spoko, jest potencjał, pracuj dalej [Image: biggrin.gif]
Dzięki
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
jeszcze słowo, na szybko, bo widzę że kilka punktów się pokrywa z moimi
  • cinematic jest wg mnie niezbędny dla samej jakości produkcji, światła, kamery, tak się po prostu buduje nastrój.
    Nikt nie mówi wcale, że muszą nawet coś mówić, tylko żebyśmy choć trochę wczuli się w ten świat. Jakbyś chciał mógłbym ogarnąć ci kilka scenek, zobaczyłbyś jak to wygląda.
  • cd prowadzania rasy stopniowo to TAK, niestety ale jest to konieczne. Nawet kiedy większość misji będzie już polegała na taktycznym zarządzaniu
    bazą, gracz musi mieć chwile na oswojenie się z postaciami.
    Nikt nie mówi, że musisz to rozbijać na 5 części, możesz to nawet zamknąć w 2 misjach, ale żeby wszystko było sensownie przedstawione.
    Tak, żeby każda jednostka miała swoje 5 minut na mapie.
Świetnie było to ogarnięte w kampanii nieumarłych, kiedy głos akolity tłumaczył nam pokrótce do czego służą budynki, i dane typy potworów,
w pierwszych misjach złego Arthasa, obczaj to sobie.
I tyle, resztę zapisałem wyżej. pozdr

----
edit.
istotna jest też sprawa zjadania świń przez krasnoludy. Krótko mówiąc na dłuższą metę
wybieranie po kolei każdego żołnierza i świni stanie się dość uciążliwe, kiedy
atakują naszą bazę, a my musimy szybko przywrócić zdrowie wielu żołnierzom.

fajnie gdybyś urozmaicił ten system o coś w stylu, stanowisk bojowych z legowiska orków tzn
3 najbliższe ranne krasnoludy podchodzą do chatki i zjadają losową świnie.

Wtedy mógłbyś zaznaczyć wszystkie chatki, wybrać opcje "zjadanie świń" i wszyscy ranny wojownicy kursowaliby
do chatek ze świniami, zjadając je. Opcja w menu krasnoludów nadal by została, moglibyśmy to więc robić manualnie albo automatycznie.
U nocnych elfów mamy studnie, która automatycznie leczy. Przydałoby się zbalansować trochę te świnie, żeby
łatwiej było się bronić.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.