Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warcraftowa adaptacja Gothica i innych gier
Siema! Kiedyś natknąłem się na youtubie na Zapowiedź Warcraftowej adaptacji Gothica:

https://www.youtube.com/watch?v=HmWk5oJJ7R8

Chętnie bym zagrał w tą mapę bo prezentuje się naprawdę nieźle. Niestety wychodzi na to, że projekt upadł. Szkoda :(

Chciałbym też znać wasze zdanie na ten temat, co myślicie o takiej adaptacji jednej gry do drugiej. Czy ma jakiś sens czy to nie jest naruszanie praw autorskich itd.

Zapraszam do dyskusji! :)
A człowiek pokonał bestię, która wróciła do Królestwa Beliara...
Odpowiedz
Też czekałem na ta mapę i szkoda ze upadła a zapowiadała się ciekawie :(
a co do adaptacji gothica na silniku warcrafta to fajny pomysł, kiedyś chciałem zrobić mobe o gothicu ale pewnie nigdy bym jej nie zbalansowal :P
i jak najbardziej ma to sens a co do naruszanie praw autorskich nikt cię za to nie pozwie bo nie zarabiasz na ich materiałach tylko można to uznać coś w stylu moda do gothica :P
Odpowiedz
Początek wygląda nawet bardzo dobrze. Jedynie przejście między kamerami nie jest tak płynne, jak być powinno ale..
wow, klimatycznie to wszystko zobrazowali.

Nawet kamera podążająca za herosem nie wygląda najgorzej, chociaż wiem z autopsji jak klikanie
przed bohaterem, aby się ruszał może być uciążliwe.
System dialogowy prezentuje się świetnie.
Ogólnie trochę przypomina mi everden, od stacha. Niestety również porzucony projekt.

co do samej adaptacji, uważam że to ciekawy pomysł, ale
moim zdaniem powinno się postawić w nim również na własną inwencje.
Nie próbowanie przekopiować gry 1 - 1, (bo będzie tylko gorszą wersją, na innym silniku)
a stworzenie czegoś własnego.
Vamper, jeśli cie to interesuje, to właśnie tworzę projekt inspirowany grą Diablo II.
Za 5 dni będzie dostępny na forum. Byłbyś chętny na jakieś testy? ;)

Odpowiedz
Wiadomo że lepszej wersji gry na silniku w3 się nie zrobi ale można z fabuły zrobić inny gatunek np Gothic RTS albo Moba albo coś jeszcze innego :P
Odpowiedz
Problem to brak....... chętnych na stworzenie czegoś takiego.
Gothic to jednak perełka głównie w Polsce, za sprawą wyjątkowego dubbingu,
i jak na tamte czasy świetnego gameplay'u

Ale gdybyście byli chętni kiedyś na stworzenie własnego moda opartego na tej, lub innej grze
to chętnie pomogę. ;P

Odpowiedz
Też bym wziął udział w takim projekcie, hmm może Vamper masz jakiś pomysł już na mapę w uniwersum gothica?
Odpowiedz
Uniwersum innej gry niż Gothic mam w planach, ale na razie (podobnie jak twórcy Kronik Myrtany) nazwa i termin wydania owego projektu bd ściśle tajna, żeby nie było potem pustych obietnic oraz, żeby nie popsuć tzw. pierwszego wrażenia. Ale zapowiedź i premiera projektu jest bliżej niż dalej :)
Odpowiedz
ehhh ;p
próba bogów to już jest temat rzeka
choć i tak (mimo fatalnego rozeznania w czasie) myślę, że nie zepsułem pierwszego wrażenia.
Wszyscy zobaczyli to, co chcieli już na samym początku,
mapy jakby nie patrzeć nikt nigdy nie widział o myślę, że jak dobrze to rozegram.. to mogę wskrzesić ten projekt totalnie od podstaw,

no nic, w takim razie życzę powodzenia w tym, co sobie tam robisz.

Odpowiedz
Ja czekam spokojnie na twój projekt, bo widzę, że pojawił się on w dziale większych projektów więc coś się szykuje :D
Odpowiedz
Jak skończysz to zapowiedz projekt w stylu
Słuchajcie, słuchajcie, mieszkańcy Khorinis! Na rozkaz wielmożnego lorda Hagena ogłasza się co następuje:
Odpowiedz
Pamiętam, to. Jarał mnie ten projekt jak jeszcze nie ogarniałem edytora. Teraz jak już się zna magie za tym, to mało który projekt mnie zachwyca.

Ale fajne by było coś w klimatach gothica pograć, choćby w war3 :D
Odpowiedz
Ok, jeszcze coś dopowiem.
Moim zdaniem (i mówię tu całkowicie szczerze) robienie gry, z widoku pierwszej osoby w warcraft 3 to głupota
i marnowanie potencjału twórcy.
Oczywiście, jeżeli mówimy tutaj o dużym projekcie, a nie mini gierce, w stylu samochodówki czy jakiejś hybrydzie.

Lepiej ten czas przeznaczyć, na przeniesienie wszystkiego po prostu na inny silnik.
Zwyczajnie Warcraft 3 się do czegoś takiego średnio nadaje. Z kilku powodów:
- tekstury terenu, nie ma co ukrywać, z bliska nie wygląda to za ciekawie. (chociaż do starej gry jak gothic wystarczy)
- ciężka kamera / jako że wc3 kompletnie nie jest dostosowany do tego trybu, to nawet profesjonalnie stworzona kamera pozostawia wiele do życzenia. Choćby przy obracaniu postaci.
- no i pasek interface, zajmujący sporą część ekranu
Jeszcze bym mógł wymienić parę rzeczy, ale nie o to w tym chodzi.
Gdybym sam chciał stworzyć gothica na silniku Warcraft 3, to wybrałbym coś pośrodku, między standardowym widokiem, a tym z gry.

Po prostu lepiej stworzyć fajny, grywalny mod o gohticu, który będzie się wyróżniał
niż próbować na siłę dorównać standardom prawdziwej gry. Pozdro ;)

Odpowiedz
Nie wiem czy ktoś wie ale jest Warcrtaftowa adaptacja Dark Souls :)
Odpowiedz
Jak już zaczynasz jakiś temat, to mógłbyś napisać słowo więcej. Może kto byłby ciekawy?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości