Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
✕ | Automatyczne rzucanie skili komputera
Pytanie 
Hej wiem że ten temat był już na forum poruszany, jednak nie mogę znaleźć gdzie to dokładnie jest
Byłbym wdzięczny za jakieś linki

Potrzebuje zrobić, żeby jednostki wrogiego komputera, oraz nasi sojusznicy
sami rzucali swoje zaklęcia

Wiem, że potrafi to robić neutralne jednostki, np smok sam wie, kiedy pożreć jednostkę
albo Herszt Bandytów sam używa boskiej tarczy,
ale nie wiem czy to działa u normalnych-komputerowych graczy.

Jak zrobić, żeby z automatu jednostki rzucały zaklęcia?

Odpowiedz
Można to zrobić w edytorze AI, ale tego to niewiele osób zna.

Jeśli chodzi o wyzwalacze, jest to bardzo złożone zagadnienie.
Najpierw musisz się zastanowić, w jakiej sytuacji takie zaklęcie ma być rzucone.
Na przykład:
- masz zaklęcie które daje jakiś buff sojusznikowi (powiedzmy bonus do pancerza)
- nie chcesz, aby Twoja jednostka rzucała to zaklęcie gdzie popadnie
- chcesz, aby to zaklęcie było rzucanie jedynie w ogniu walki
- ale jeśli dana jednostka ma już taki buff, to nie chcesz rzucać tego zaklęcia ponownie
- a może Twoja mapka nie jest standardową mapką, tylko rządzi się innymi zasadami i chciałbyś zdefiniować jeszcze inne sytuacje w których to zaklęcie powinno być rzucane?

Dużo rozkminiania dla JEDNEGO zaklęcia dającego buff.
Dorzuć do tego inne zaklęcia, np:
- raniące pojedynczego wroga
- raniące wielu wrogów (tutaj dążysz do tego, by jak najwięcej jednostek przeciwnika oberwało)
- raniące wielu wrogów, ale i sojuszników (tutaj na przykład dążysz do tego, by sojusznicy nie oberwali)
- dające przeciwnikom debuffy (tutaj trzeba wybrać na którą jednostkę najbardziej opłaca się rzucić dane zaklęcie)

Do tego dochodzi kwestia rzucania wielu czarów przez wiele jednostek. Na przykład:
- jedna jednostka jest przemieniona w kurczaka (hex - nie pamiętam jak ten czar się nazywał po polsku)
- czy jest sens rzucać na tą jednostkę oplątanie korzeniami? Może warto wtedy za cel wybrać inną jednostkę

Tak mogę wymieniać bardzo wiele.

Także nie ma jednego uniwersalnego sposobu na zrobienie tego o co prosisz. Musisz najpierw przejrzeć czary jakie masz i zaplanować dobrze jakie sytuacje mogą występować. Jest to długie i czasochłonne zadanie.

Oczywiście możesz pominąć to co napisałem i zrobić najgłupsze rzucanie czarów ever, ale wtedy komputer nie będzie żadnym przeciwnikiem z którym warto walczyć.
Odpowiedz
była taka lista na hiveworkshop lub tutaj,
w której było napisane dokładnie
co, jaki spell robi

Podrzuci może ktoś?

Odpowiedz
Co jaki czar robi i gdzie to można wykorzystać, nie znajdziesz takiej listy bo nikt tego nie opracował. xD

Zastosowań jest zbyt wiele, ja sam ostatnio odkryłem parę interakcji czarów, które mi się wcześniej nie śniły a wydawało mi się że znam edytor jak własną kieszeń ;)

Zacznij od podstaw, a jak je poznasz to zastosowania czarów HC same ci się ujawnią.
Odpowiedz
Dobra powiem jaśniej:

Z jakiegoś powodu neutralne jednostki używają zaklęć, które są do tego przeznaczone
a kolorowy komputer już nie potrafi

Postawiłem na mapie
Eredarskiego Demonologa (neutralny wrogi) - Używa zawsze fire-balla
Ten sam jako niebieski komputer w ogóle nie widzi tych czarów.

Czyli co, muszę do każdego pisać wyzwalacz żeby zechciał go użyć,
albo jadę na samych neutralach?
----
ps i tak jestem pewien, że taka lista była. Jak znajde to ją tu podlinkuję.

Odpowiedz
Ok może zapytam inaczej,
czy da się zrobić grupy neutralnych wrogich?

Tak żeby jedna grupa Neutralnie Wroga pomagała czerwonemu, a była wroga niebieskiej
A druga Neutralnie Wroga grupa na odwrót?

Odpowiedz
Jakiś czas temu spytałem praktycznie o to samo. Śmiałeś się że tego nie wiem jak ktoś dał mi odpowiedz. xD xD xD
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości