Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Pomysł] Rywalizacja algorytmów
Hey hey

Co powiecie na to żeby stworzyć mapę do przeprowadzenia rywalizacji algorytmów, które następnie miałyby sterować jednostką/ami uczestnika (wydawać im rozkazy) i rywalizować między sobą (najlepiej aby wchodziły też w interakcję). 

Wyglądać miałoby mniej więcej tak:
1. Każdy dostaje plik z mapą
2. Tworzymy swój algorytm (wyzwalacze) // zgodny z zasadami
3. Wysyłamy mapkę do "operatora"
4. Operator wprowadza wszystkie wyzwalacze na jedną kopię mapy
5. Operator włącza mapę a następnie plik z replayem udostępnia na forum
6. Ogłaszamy wyniki
(7. Podejmujemy dyskusję)

Mogłoby to być również przeprowadzone w formie konkursu.

Wydaje mi się, że mogłoby to być ciekawe doświadczenie, a Wy co o tym myślicie?
[Obrazek: FT77V8N.png]
Odpowiedz
Bardzo mi sie podoba taki pomysł i chętnie wezmę udział w takiej rywalizacji.
Nigdy nie robiłem takiego zadania i to może być ciekawe doświadczenie oraz wyzwanie dla samego siebie.

Mogę pomóc w organizacji jeśli zbiorą się chętni :D
Odpowiedz
Dobre i pomysłowe, ale nie przewidziałeś np tego, że ludzie mogą używać chociażby różnych indexerów. Dwa indexery na jednej mapie nie zadziałają = rozgrywka nie wystartuje.

edit. No i najważniejsze, na tym forum osób, które mogłyby się pokusić o stworzenie AI jest może z pięć.
Odpowiedz
Podamy takie warunki rywalizacji, aby nie trzeba było używać indexerów.
Ewentualnie narzucimy odgórnie jakiś indexer jeśli nie będzie wyjścia.
Jak 5 osób zrobi 5 różnych AI, to bitwa może wyglądać ciekawie :D
Odpowiedz
Na Warsztacie bywały podobny pomysły, zwało się to War Compo:
http://forum.warsztat.gd/index.php?topic=13488.0
http://forum.warsztat.gd/index.php?topic=16517.15

Bot, który pierwszy wydostanie się z labiryntu, pokona przeciwnika lub inne takie.

Było też coś takiego jak Never-ending Compo. Co tydzień lub dwa wszyscy uczestnicy pokazują postępy nad swoim botem/grą.

Od siebie proponuję, aby to nie był replay. Wszyscy uczestnicy na żywo, na BNecie, oglądają starcia swoich botów. Komentują także na żywo wraz z innymi, to dopiero emocje.

Aha, jeszcze jeden pomysł: Dać możliwość, aby w skrypcie bota każdy z graczy mógł ustawić specjalny "Okrzyk bojowy" bota, który wypowiadałby się na chacie przy starcia walki bota z innym botem. W takim tekście można by zawrzeć fajne kolorki i inne, niezły smaczek by był.
Odpowiedz
To niech każdy zainteresowany napisze tutaj, że chce wziąć udział w czymś takim i jest gotów poświęcić trochę swojego czasu na przygotowanie takiego skryptu do walki. Jak zbierze się kilka osób to pomyślimy nad zasadami.

Ja się piszę
Odpowiedz
Co wy, chcecie zrobić przeciw wagę do mojego i kaszanki wspólnego projektu?? :D

Odpowiedz
Ciekawy pomysł na jakiś turniej lub konkurs :)
Odpowiedz
Nie róbcie konkursów bo to się kończy tragicznie na tym forum.
Dużo lepiej już zebrać sięw 3/4 osobową ekipę i ogarnąć projekt, niż liczyć że każdy sam coś zrobi..

Odpowiedz
(28.01.2019, 18:13)Martinez napisał(a): Nie róbcie konkursów bo to się kończy tragicznie na tym forum.
Dużo lepiej już zebrać sięw 3/4 osobową ekipę i ogarnąć projekt, niż liczyć że każdy sam coś zrobi..

Jak się kończyły poprzednie? (Ja nie w temacie)
Ale to nie przeszkadza w robieniu czegoś innego. (Tak mi się przynajmniej wydaje)

Pewnie to oczywiste, ale no ja też bym się pisał ;d
[Obrazek: FT77V8N.png]
Odpowiedz
Generalnie nie mam nic przeciwko samym konkursom, ponieważ jest to naprawdę świetna inicjatywa
po prostu szkoda patrzeć jak cała rywalizacja bierze w łeb bo nie ma kto brać udziału w konkursie, a 3/4 osób się wycofuje.

Najpierw pokażcie, że jesteście zgrani, zróbcie jakiś projekt, albo z Aflofarmem, albo ze mną (zależy który wam bardziej pasuje)
i wtedy pomyślmy o konkursach.
Ja już zresztą planowałem robić konkurs w tym roku, ale chwilowo wstrzymałem pomysł.

A cd 2 poprzednich eventów:

W pierwszym (na najlepszą rasę) wzięły udział 2, z 5 osób. Z czego była tylko jedna kompletna rasa, więc w sumie walkower.

W drugim było jeszcze lepiej, bo zgłosiło się 5 osób, a udział (jakikolwiek) wziąłem tylko ja, z ravanem w jednym teamie.
Wygraliśmy, ale z niesmakiem i nawet Wrath nie dał nam naszej nagrody.
A potem się zawinął z forum i tyle było go słychać.

także tego...... no.

Odpowiedz
Lista (skopiuj i dodaj swój nick):

- Golden
- Axator
- A100F4R

Jeszcze jedna osoba i będziemy mieli 6 gier, jeśli każdy z każdym... zależy jak to rozegramy. 2vs2, 1vs1, turniej, FFA
Odpowiedz
Też bym chętnie wziął udział ale nie rozumiem, o czym wy tutaj pitolicie.
Jakieś indexery, boty, algorytmy czarna magia
Dobrze że nie jestem nerdem jak wy

Odpowiedz
(28.01.2019, 18:35)Martinez napisał(a): Generalnie nie mam nic przeciwko samym konkursom, ponieważ jest to naprawdę świetna inicjatywa
po prostu szkoda patrzeć jak cała rywalizacja bierze w łeb bo nie ma kto brać udziału w konkursie, a 3/4 osób się wycofuje.

Najpierw pokażcie, że jesteście zgrani, zróbcie jakiś projekt, albo z Aflofarmem, albo ze mną (zależy który wam bardziej pasuje)
i wtedy pomyślmy o konkursach.
Ja już zresztą planowałem robić konkurs w tym roku, ale chwilowo wstrzymałem pomysł.

A cd 2 poprzednich eventów:

W pierwszym (na najlepszą rasę) wzięły udział 2, z 5 osób. Z czego była tylko jedna kompletna rasa, więc w sumie walkower.

W drugim było jeszcze lepiej, bo zgłosiło się 5 osób, a udział (jakikolwiek) wziąłem tylko ja, z ravanem w jednym teamie.
Wygraliśmy, ale z niesmakiem i nawet Wrath nie dał nam naszej nagrody.
A potem się zawinął z forum i tyle było go słychać.

także tego...... no.

JAK TO TYLKO JEDNA RASA BYŁA KOMPLETNA? WYPRASZAM SOBIE!!!!!!!
Odpowiedz
aha myślałem że jej nie dokończyłeś.
No ale jeśli jest tak jak mówisz, to powinieneś wygrać ze względu na sam pomysł.

Rasa Stacha, z całym szacunkiem, ale polegała na wzięciu gotowych modeli i złożeniu ich do kupy.
A że akurat kiedyś je zrobił to miał prościej. Tyle to sam bym zrobił w 1 dzień. Więc ostatecznie wygrał ten, kto miał fajniejsze modele. hehe

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości