• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Blog: Postanowienia na 2019 rok :)
Zdjęcie 
[Image: UqJNHB4.png]

Witam, zastanawiałem się, czy jest sens pisać taką listę, po niepowodzeniach
 z zeszłego roku, jednak po dwóch bardzo udanych miesiącach
 doszedłem do wniosku, że moje cele są w zasięgu ręki.

Tym razem nie będę pisał rzeczy odrealnionych, które  
"wiem że się nie spełnią ale wypada dać". 
Na każdy punkt z listy będę miał przygotowany osobny plan i czas. 

projekty / forum :

1. Wydam demo Próby Bogów w wakacje, 
a pełną wersje do końca roku
  - Jest to szczere postanowienie, pod którym mogę się podpisać.
Bez obiecywania gruszek na wierzbie. Jeżeli będę uczciwie na to pracował, z dnia na dzień, to jak najbardziej mogę dać ludziom
to, na co naprawdę czekają i przy tym nie zawieść swoich oczekiwań.

2. Rozwinę Goblinfactory   -   Czyli coś, co powinno stać się już lata temu. Najwyższa pora,
aby ruszyć to miejsce i wybudzić z letargu. To jak konkretnie wyglądać będą zmiany opisałem w innych tematach.
W skrócie powiem, że forum będzie miało odnowiony wygląd, nową administrację i mnóstwo nowych twórców i użytkowników. 

Goblinfactory czeka w tym roku prawdziwi renesans,  i stanie zauważalne, wśród polskich
for poświęconych grą i nie tylko. Co ponad to - niech już pokaże życie. ;-)

3.   Założę pierwszy prawdziwy 
#Broccoli_Team liczący 5 osób
   -   Zapoczątkuję na forum swoją firmę i zbiorę kilka osób, pod swoim
sztandarem i razem z nimi będę tworzył nowe projekty. Będziemy zgraną ekipą, która stanie się motorem napędowym
rozwoju forum  Goblinfactory. Do drużyny obecnie należy:

1. Martinez (założyciel)
2. Dawid (prawa ręka)
3. ______
4. ______
5. ______

pomaga:
- Axator (nauka wyzwalaczy)
- Hienkaaa (arty)
- kolega Tomek (pomysły do próby)

4. Wydam inny wspólny projekt z Dawidem!   -  Coś czego jeszcze nie zapowiadaliśmy - projekt niespodzianka,
która namiesza trochę na goblinie. Sądzę, że dwa solidnie przygotowane projekty, jak na ten rok nawet by wystarczyły.
No chyba, że pójdzie nam jeszcze lepiej - to nie wiadomo. ;-)

5. Stworzę silne community na discordzie i połączę
je z forum GF
   -  Moim zdaniem na ten moment niezastąpiony okaże się discord, który jest łatwy w obsłudze
i bardzo łatwo mogą nawiązywać znajomości tam różne osoby, z naszego goblinowego grona.
Nie zastąpi to w pełni nigdy forum, ale z pewnością znacząco zwiększy nasze zasięgi.

rozwojowe :

6. Rozwinę się pisarsko, zarówno pod kątem
 bloga jak i opowiadań

-  To postanowienie nie zakłada skończenia jakiejś rzeczy, ale samo dążenie i
codzienny rozwój, w dziedzinie pisarstwa. Być może wydam jedno opowiadanie, być może wydam dwa,
jak zadecyduje życie. 

7. Biorę się poważnie za rysowanie, w wakacje!   -  Planuję stworzyć szkice map do
Próby Bogów i zacząć praktykować rysowanie postaci. Trochę potrenuję i
na dobry początek wystarczy. :-)

8. Zacznę tworzyć własną muzykę   -  Coś, za co nieudolnie zabieram się od ponad 2 lat - czyli
pisanie własnych tekstów i poprawa dykcji. Choć nie planuję póki co nic wydawać, warto o to zadbać.
Zorganizuję sobie również odpowiedni sprzęt do nagrywek.

9. Zacznę uczyć się na poważnie języka angielskiego   -   Są to absolutne podstawy i powinienem opanować
ten język jak najszybciej Wiem, że przede mną długa droga, dlatego będę cieszył się z każdego postępu w nauce.
Mam w planach opanować chociaż te podstawy do końca obecnego roku.

10. Założę i będę rozwijać kanał na Youtube!   -  Przygoda z kanałem niewątpliwie rozwinie mnie, jeżeli chodzi
o wystąpienia przed kamerą, naukę poprawnego wysławiania się, a także nauczy mnie
większej dyscypliny. Nie oczekuję wielkich liczb, ale na pewno stanę się bardziej rozpoznawalną osobą,
na co też muszę być przygotowany.

11. Zacznę częściej się uczyć i sięgać po książki -  Jeżeli będę uczył się mądrych i przydatnych rzeczy, jak
gotowanie, praca w domu, programowanie, oraz będę czytał inspirujące książki - nauka i rozwój nigdy mi się nie znudzą.
Zawsze jest coś, czego można się dowiedzieć i tylko głupi stwierdzi że wie już absolutnie wszystko. 

12. Zacznę być aktywny i będę uprawiać sport   -  Sport zawsze był u mnie rzadko poruszanym
tematem, mimo że zawsze mogłem się go podjąć. Jeżeli chcę zachować balans w swoim życiu
to nie będę miał wyboru - sport i aktywność fizyczna będzie najlepszą  odskocznią i odpoczynkiem, od pracy na
komputerze i realizacji pasji. Biegi, boks - do wyboru do koloru.

13. Praktykuję codzienną wdzięczność i medytację   -  Dwie rzeczy, które moim zdaniem mogą bardzo poszerzyć
horyzonty i rozwinąć mnie mentalnie. Zrozumienie  że nie jestem pępkiem świata i każdą drobnostkę
warto docenić, oraz praktyka codziennej  świadomości, poprzez medytację. Przynajmniej te 10-20 minut w trakcie
dnia wystarczy, aby poczuć znaczącą zmianę.
Praktykuję to od pewnego czasu i już czuję dużą różnicę. :-)

osiągnięcia :

14. Nauczę się i Dawida modowania, w warcrafcie  -  Sam zaczynać będę 
naukę na poziomie zaawansowanym, z Axatorem, a w te wakacje przekażę, za pomocą kursu Dawidowi
dawkę podstawowej wiedzy o edytorku.

15. Podejmę się pracy jako Copywriter i ją utrzymam!   - Będzie to moja tak naprawdę pierwsza prawdziwa
praca w życiu, więc czuję ogromną ekscytację, kiedy o niej myślę. Jest to tak naprawdę najlepsza i jedyna rzecz, która
sprawiała by mi przyjemność - przy której mógłbym połączyć pasję z pracą. Jeżeli uda mi się utrzymać ten
zawód, będzie to dla mnie ogromny krok na przód.
Oczywiście jestem przygotowany na wiele godzin codziennej pracy.

16. Wypracuję sobie nowe nawyki osobowościowe
Nadal zostało mi wiele cech, nad którymi chciałbym pracować. Uważam, że wiele z nich minie samoistnie, realizując moje pasje,
jednak nad pewną częścią powinienem pracować z dnia na dzień.

- Nie unikanie wyzwań i szans, jakie dostaje od losu. Korzystanie z każdej okazji, do poznawania nowych
 osób i doświadczania nowych rzeczy.

-
Bycie bardziej zorganizowaną osobą lepsze planowanie swojej przyszłości tak, aby zawsze
mieć grunt pod nogami i przy tym mieć plan a) b) i c) na każdą sytuację.

-
Praca nad pewnością siebie i własnym samorozwojem, żeby nie bać się wychodzić do innych i czuć się świetnie
ze samym sobą, w każdej sytuacji.

-
Podchodzenie do życia z dystansem, zamienianie toksycznych relacji na ludzi, którzy mnie wspierają i budują.
Mam ograniczony czas - więc chcę go poświęcić dla tych, którzy są warci mojego czasu i energii. 

17. Zadbam o dobre relacje z rodziną i przyjaciółmi - Coś, bez czego nie wyobrażam sobie zakończyć ten rok
- czyli zadbanie o własne gniazdo, któremu przez lata nie poświęcałem zbyt dużo uwagi.
Na pewno chcę odciążyć tatę, od pracy i wybrać się z rodziną na zasłużone wakacje.
Chcę także poświęcić więcej czasu tym, którzy mnie wspierają, jak np Dawidowi. :-)

18. Wyprowadzę się od rodziców!
Coś czego jestem jak najbardziej pewny, że wydarzy się już w tym roku.
Nie zamierzam być więcej na garnuszku rodziców z kilku powodów, m.in.

- Jestem już na to zdecydowanie za stary (najwyższa pora)
- Chcę zapraszać do chaty znajomych, co obecny stan mi uniemożliwia
- Nie mogę mieć żadnego zwierzęcia, ze względu na domowników
- Chcę w końcu zasmakować samodzielnego życia

Jestem oczywiście świadom, że muszę odłożyć znaczną sumę pieniędzy, aby tak się stało - dlatego też zabieram
się za prawdziwą robotę. Na początku wynajmę sobie jakąś małą kawalerkę, w małym mieście,
a później będę rozglądał się za czymś większym.

19. 40/50 razy na rowerze, 10/50 razy pływalnia  - Cel, który już połowicznie wykonałem, więc nie warto z niego
rezygnować. Jest to takie moje mini-wyzwanie, przy okazji którego rozruszam trochę kości. Być może jeszcze je 
zwiększę, jeśli uda mi się w pełni je zrealizować.

To moja ruchoma lista, będę tu zaglądał przez cały rok, odhaczał 
i być może dopisywał kolejne punkty. 

Na każdy mam swój pomysł, i żaden
nie znalazł się tutaj przypadkowo. Jeśli chcecie,
możecie podzielić się swoimi postanowieniami.
 (o ile zamierzacie je spełnić)

Miłego dnia! Oczko
[Image: UqJNHB4.png]
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Do jakiego miasta się przeprowadzasz?
Brakuje tutaj takiego punktu jak "praca". Rozumiem, że może to nie być istotne, ale każdy człowiek w pewien sposob dąży do tego, by móc żyć jak chce i mieć za co. No więc masz tutaj jakieś pomysły na siebie?
Ten post był edytowany -259638 raz(y) ostatnio edytowany przez Axator: Za 3 pojutrze, 29:89
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Rzeczywiście, zapomniałem, ten punkt jest tak oczywisty że aż wyleciał mi z głowy,
w zasadzie wszystko (poza modami) jest tym uwarunkowane. (dodałem)

A cd miasta to planuję iść do Inowrocławia, mam tam ziomka i mnie zachęcił. Ale najpierw się rozejrzę,
pojadę 3/4 razy i pozwiedzam, zanim się zdecyduję.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
1. tego to się nikt nie spodziewa że w ogóle wyjdzie xd.
2. nie uda sie robcie screeny
3. Powodzenia
4. To jak z Próbą Bogów
5. No powodzonka
6. Spoczko
7. Fajnie, ale chyba ci to nie pasowało?
8. 100 to nie za dużo? Zacznij se lepiej od 20, jak tyle ci się uda to i tak dobrze jak na ciebie.
9. No okej, spoko
10. Powodzenia
11. Pierwszych 10k widzów nie zbiera się w rok, zwłaszcza jak chcesz nagrywać starsze gry
12 i dalej: Powodzenia
01110001011110001110011
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
7. w zimę się człowiekowi serio nie opłaca wstawać wcześnie,
ale we wiosnę i lato, kiedy jest ciepło? czemu nie, mogę spróbować.

8. 100 to dużo, chyba że zrobisz z tego codzienną rutynę,
tak samo jak poranne bieganie. Ale zmniejszę na razie do 60.

11. cd youtuba, będę eksperymentował. Wziąłem sobie twoje rady do siebie.

A projekty to wiadomo, nie ma tematu póki czegoś nie wrzucę. ;P  tak więc czekajcie na 12 marca.
W sumie nie spodziewałem się, dzięki.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
W tym mieście masz wszystko na miejscu, ale lepiej abyś przyjechał, oprowadziłbym cię i byś sam wybrał
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
A to moi drodzy jest, już legendarna "lista 50 projektów martineza"

Jest ich dużo, fakt, ponieważ wymyślałem je na przestrzeni lat.
Każdy jest opisany i do połowy z nich mam gotowe scenariusze.

Wrzucam oczywiście jako ciekawostkę.

[Image: Legendarna_lista.PNG]

Jeśli też planujecie, na przestrzeni miesięcy, lat zrobić parę projektów - możecie wrzucić tu swoją listę.
Tak o, po prostu. Oczko

Prosiłbym też Ravana, aby nie zapominał napisać
swojej kwestii pod tym postem. Bardzo mnie to motywuje do dalszej pracy.

W tym roku na pewno wyjdzie:
  • Próba Bogów
  • MOBA
  • Milicjanci
  • Are u Lucker

oraz możliwie Battle Royale.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Ładna mapa do moby.
01110001011110001110011
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Dzięki Oczko Teren się zmieni jeszcze o 190stopni, ale postaram się, żeby wyglądał jeszcze lepiej.
Wiadomo, przedobrzyć jest łatwo. Ale nie chcę też robić moby takiej, jak wszystkie inne.

A co do postanowień:

20/50 wyjazdów na rower zaliczone
Niedługo próba, a od jutra zabieram się znowu za pisanie opowiadania. ^_^
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Zadbam o to hehehe :>
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Rozpisałem wszystkie cele i postanowienia jeszcze raz, tak aby odpowiadały 
obecnemu stanowi rzeczy. Moim zdaniem obecna lista jest znacznie dojrzalsza i bardziej realnie traktuje postawione cele. 

Teraz jest o 10 mniej postanowień, jednak każde z nich wniesie coś konkretnego do mojego życia.
I jak zawsze, zachęcam do spróbowania napisania własnej listy, na ten lub następny rok! Oczko
wakacje.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Ja ci dam prawa ręka, chyba czas poromawiać o tym z letho Uśmiech
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.