• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zamykanie i Otwieranie Bramy
Chciałbym zrobić skrypt(pewnie trzeba będzie dwa) które będą sprawiały że podczas gdy jednostka/i konkretnego gracza wjedzie w region, brama się otworzy, a kiedy wszystkie jego jednostki z niego wyjdą brama się zamknie. Myślę że całokształt mam już gotowy tylko nie ogarniam warunków 
Warunek 1 - który będzie sprawdzał, jak jakaś jednostka wejdzie w region (A unit enters region), warunek będzie sprawdzał czy te jednostki które weszły w ten region należą do konkretnego gracza.
Warunek 2 - warunek który będzie sprawdzał, czy na danym regionie nie ma jednostek konkretnego gracza.

Załóżmy że ten "konkretny gracz to gracz pomarańczowy".
Ja nie wiem nic , to zaraźliwe 
Reply }}}
Podziękowanie od:
Warunek nazywa się: Player Comparison

[Image: 5Em8opc.png]

pamiętaj na przyszłość, że aktywacja jakiegoś wyzwalacza to zawsze jest "triggering unit"
czyli że jednostka oddziałuje na coś.

Myślę, że te warunki w zupełności wystarczą. Oczko

----
a jak chcesz zrobić, żeby coś się stało, kiedy gracz schodzi z regionu,
to zmień po prostu wydarzenie na "leaves region" pozdro!
Reply }}}
Podziękowanie od:
Dzięki tylko jeszcze czy jest warunek który będzie sprawdzał czy na danym regionie nie ma jednostek danego gracza
Reply }}}
Podziękowanie od:
Dobra już to rozwiązałem
Reply }}}
Podziękowanie od:
Spoko, pytaj o co chcesz, a najlepiej zrób sobie listę rzeczy, które chciałbyś wiedzieć
wypisz w punktach, w wolnym czasie ja, lub ktoś z forum ci na nie odpowie.

W ogóle chciałem zrobić cały blog z poradnikami, ale chyba poczekam z tym na reforged
żeby więcej osób było chętnych coś takiego czytać.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Ja też chciałbym pomagać ale zazwyczaj zanim zdążę przeczytać temat to już ktoś system zrobił :?
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.