• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sprawdzanie ile jednostek jest załadowanych
Da się w jakiś prosty sposób sprawdzić czy w dana jednostka transportuje inną?
Zrobiłem farmę do której może wejść tylko chłop. Chciałbym zliczyć ile jest tych jednostek w tej farmie.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Da się, ale ty nie możesz, bo jak mówi twoja sygnatura "widzisz świat bez chłopów". Także chłopów nie zliczysz.
01110001011110001110011
Reply }}}
Podziękowanie od:
Zapoznaj się z systemem z HiveWorkshop, Unit Event by Bribe.
[Image: sodQEoT.png]
[Image: bJdR3wb.jpg]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Ty mi może chopie powiesz co z tą mobą co mielimy robić, a nie
sie czaisz
Reply }}}
Podziękowanie od:
(10.03.2019, 20:50)Ravan3 Wrote: Da się, ale ty nie możesz, bo jak mówi twoja sygnatura "widzisz świat bez chłopów". Także chłopów nie zliczysz.

Już nie ma nic o tym :3

(10.03.2019, 21:10)Micek Wrote: Zapoznaj się z systemem z HiveWorkshop, Unit Event by Bribe.

Można jakoś bez hipermega systemów z hive?

(10.03.2019, 21:19)Martinez Wrote: Ty mi może chopie powiesz co z tą mobą co mielimy robić, a nie
sie czaisz

Chciałem odpisać na disco, no ale nie dało rady :/
Widzę świat bez panów i chłopów...
Reply }}}
Podziękowanie od:
No to odpisz teraz, na pw bo ja czekam.
Chce wiedzieć na czym stoje
Reply }}}
Podziękowanie od:
Niestety nie da rady, to najszybszy sposób przy czym najprostszy.
[Image: sodQEoT.png]
[Image: bJdR3wb.jpg]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jak jednostka wsiada do transportu - dodajesz 1 do zmiennej
Jak wysiada z transportu - odejmujesz 1 od zmiennej.

To chyba najprostszy sposób
Ten post był edytowany -259638 raz(y) ostatnio edytowany przez Axator: Za 3 pojutrze, 29:89
Reply }}}
Podziękowanie od:
(11.03.2019, 09:23)Axator Wrote: Jak jednostka wsiada do transportu - dodajesz 1 do zmiennej
Jak wysiada z transportu - odejmujesz 1 od zmiennej.

To chyba najprostszy sposób

nie zadziała

jednostka nie użyje zaklęcia "unload" jeśli klikniemy na ikonkę załadowanej jednostki, aby ją unloadować

jednak wyładowana jednostka użyje wtedy rozkazu 'stop' - tym można to wykryć
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jak kiedyś robiłem coś podobnego to działało tak jak napisał axator ale pod warunkiem że można było załadować tylko 1 jednostkę.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Niestety, ale muszę się zgodzić z panem Ravanem, ciąży na tobie nieodwracalne
piętno i już raczej chłopów nie zobaczysz.
ale możesz próbować... może poproś siostrę.
Reply }}}
Podziękowanie od:
No dobra, sprawdzilem to co napisaliscie.

Można w takim razie zrobić o tak:
-jak jednostka jest ładowana do transportowca - zapisać informację która konkretnie jednostka jest w jakim transportowcu
-jak jakaś jednostka otrzyma rozkaz "stop" - sprawdzić czy znajduje się w jakimś transportowcu, jeśli tak, usunąć ją
Ten post był edytowany -259638 raz(y) ostatnio edytowany przez Axator: Za 3 pojutrze, 29:89
Reply }}}
Podziękowanie od:
Wpadłem na inny pomysł by to obejść.
Farma otrzymuje umiejętności "wypakuj jednego chłopa" i "wypakuj wszystkich". Chłop otrzymuje zdolność "wejdź do budynku". Po użyciu czaru na farmie chłop "wchodzi" do środka i farma jest dodawana do grupy jednostek ilosc_1. Gdy wejdzie drugi chłop to dodawana jest do grupy jednostek ilosc_2 itd. Gdy chłop "wyjdzie" z farmy to numerek grupy spada lub jest usuwany. Dzięki temu mogę też łatwiej zrobić by przy zniszczeniu budynku odpowiednia ilość chłopów "wyszła" z niego. Tylko muszę spróbować czy jak zaznaczę 4+ chłopów i użyją tego zaklęcia to nic się nie zbuguje i nie przekroczą limitu 4 miejsc.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Możesz też zrobić tym:
https://www.hiveworkshop.com/threads/doc...-3.299959/
Reply }}}
Podziękowanie od:
(11.03.2019, 22:27)GoldenKnight223 Wrote: Możesz też zrobić tym:
https://www.hiveworkshop.com/threads/doc...-3.299959/

Dzięki za chęci, ale to nie pasuje do tego co potrzebuje Język

Udało mi się zrobić coś na takiej zasadzie: https://www.youtube.com/watch?v=SH4m4xVXG3s
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.