• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Religia i Świat Zmarłych w Warcrafcie.
Pytanie 
Cześć, z góry przepraszam za dość może i głupie pytanie, ale ta kwestia jest mi potrzebna do mojej kampanii. A raczej wyjaśnienie może być mocnym fundamentem w historii, którą chciałbym przedstawić. A więc do rzeczy, zastanawia mnie jaka w Warcrafcie jest religia? Rozumiem, że jest Kult Potępionych i oni mają swoją własną wiarę, ale czy kiedykolwiek w WoWie, bądź w jakiejś książce było to wyjaśniane? Co się dzieje z ludźmi, kiedy umierają? Każdy idzie w zaświaty do innego Boga? Skoro oni byli pokonani przez Tytanów, to kto zajmuje się światem zmarłych? Zastanawia mnie też istnienie Piekła i oraz tego, że w dwóch pierwszych częściach tej gry, po kliknięciu na budynek Kościoła słychać było śpiew księży. Gdzieś czytałem, że to były jakieś słowa po łacinie odnoszące się do wiary Katolickiej. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat, to byłbym wdzięczny za pomoc Uśmiech
Pozdrawiam.
Reply }}}
Podziękowanie od: Martinez
Co się dzieje w WoW'ie ze zmarłym?
Idzie do Spirit Healera...
Nie patrz na WoW'a bo tam lore jest niszczone na kazdym kroku
Reply }}}
Podziękowanie od:
To to ja wiem, ale jakie jest fabularne założenie twórców? Jak wyglądają 'warcraftowe' Zaświaty?
Reply }}}
Wiem, że Nocne Elfy chyba idą do Elune :x Bynajmniej tak sądze po ich wypowiedziach, Taureni chyba też.
Dodam, że Trolle wyznawały Hakkara, bynajmniej te dżunglowe.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Czyli idąc tym tokiem rozumowania każda rasa miała swój własny odpowiednik zaświatów? Czyli wychodzi na to, że ludzie mieli Piekło i Niebo, te opisane przez Biblię ew zbliżone opisem? W sumie to by miało sens, bo Paladyn używając swojego ulti przywołuje na chwile postać Anioła. Co w takim wypadku mieli orkowie?
Reply }}}
O Orkach wiem tyle, że ich szamani szukają siły u duchów natury. I mają z nimi "większy" kontakt.
Reply }}}
Podziękowanie od:
A wiesz coś więcej na ten temat?
Reply }}}
Z tego, co mi wiadomo, to Taureni wyznają moc duchów. Coś w stylu indiańskich religii, że duchy ich przodków są z nimi i oni czerpią z nich moc.
Elfy podobnie, tyle że ich jedyną moc jest bogini księżyca Elune.
Trolle także mają coś wspólnego z indianami. Oni wierzą w Voodoo, które ma wiele zastosowań. Nie wiem, czy można nazwać to religią, ale wiadomo, że ma to coś wspólnego z obrzędami religijnymi.
Podsumowując, można na podstawie tych faktów uznać, że Kalimdor, to Warcraftowy odpowiednik Ameryki.

Ludzie wierzą w światłość. Niektóre ich teksty mówiące o złu innych religii, czy czarów mogą wskazywać na Chrześcijaństwo. Paladyni, to może być coś w stylu inkwizycji.
Orkowie natomiast kojarzą mi się z japońskimi samurajami, którzy kierują się honorem i po utracie jego chcą odzyskać go ginąć w boju (przykładem jest Broxigar z książki "Wojna Starożytnych"). Zwracając uwagę na ich mądrość i spokój (Chodzi o szamanów i wojowników w trakcie pokoju) można stwierdzić, iż ich religią jest Buddyzm.

Nie podałem nazw religii z Warcraft'a, bo nigdy ich oficjalnie nie podano, ale wiem, że mogą być podobne do tych, które napisałem..
Reply }}}
Podziękowanie od:
Ok, dzięki wielkie Bezifabr, o to mi chodziło. Mam jeszcze jedno pytanie co do Orków, jeżeli część z nich była pod wpływem Płonącego Legionu, to można snuć podstawy, że wierzyli w Demony? Jakiś kult Sargerasa albo coś w tym stylu, zbliżone nieco do Satanizmu, czy bardziej Satanizm jest przedstawiony przez Kult Potępionych?
Reply }}}
Nie wiem, czy byłoby to wgl. możliwe patrząc na historię samurajów, ale nieumarli i orkowie razem byli satanistami. Wierzyli w demony i przywoływali je. Odprawiali wiele obrzędów demonicznych.
Orkowie byli czymś w stylu dowódców fanatycznych satanistów (To Ner'zul stworzył plagę).

Nie pasuję mi to za bardzo, ale przecież nie każdy ork musiał mieć taką samą religię..
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jak nie znasz lore WoW'a to się nie wypowiadaj.
Orkowie do Azeroth przybyli na rozkaz Ner'zhula który zrobił to na rozkaz Medivha który zrobił to na rozkaz Sargerasa(tj był przez niego opętany). To ork stworzył plagę ale dla tego że był wykorzystywany i opętany. Bo Ner'zhul stworzył plagę też na rozkaz płonącego legionu.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Może po prostu źle się wypowiedziałem. Wiem, że Nerd'żul nie zrobił tego dobrowolnie, ale było wielu orkowych czarnoksiężników, którzy mogli to zrobić dobrowolnie.

Sam nie wiem.. Faktycznie w tym co napisałem była mała nieścisłość.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Ci czarnoksiężnicy by zrobili nie to co chcą tylko czego Ner'zhul chce.
Reply }}}
Podziękowanie od:
A ci Rycerze Śmierci w Warcrafcie 'dwójce' byli stworzeni przez Ner'zhula? Bo mi się wydawało, że kto inny ich stworzył, ale moja pamięć może zawodzić Uśmiech
Reply }}}
Rycerze Śmierci to tacy królewicze z bajek którzy postanowili podbić świat i podeszli za blisko ICC i zaczęli być posłuszni królowi Lichowi(wtedy Ner'zhulowi)
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.