• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Startuje nowy discord!!
Żarówka 
[Image: UqJNHB4.png]

Cześć, z przyjemnością mogę zapowiedzieć, że już niedługo startuje nowy serwer na discordzie,

który będę prowadził, razem z członkiem Broccoli_Teamu, Dawidem.

Serwer jest ukończony w 75%, a do premiery zostało zaledwie parę dni.
Oprócz wielu działów, ról i wszystkiego co zazwyczaj posiadają discordy będzie unikalny kreator osobowości

[Image: postacie.png]

mianowicie, odpowiadając na pytania w teście, będziemy mogli 
dopasować się do jednego, z 15 charakterów, który będzie odzwierciedlał naszą osobowość w jakimś stopniu.

Pozwoli to członkom serweru lepiej dopasować się do innych, lub poudawać kogoś innego. (w formie RP)
każdy typ będzie miał swoje przywileje.

Nie chcę póki co zdradzać wielu szczegółów,
więc powiem tyle, że każda postać będzie mieć wpływ na nasze
"życie" na serwerze.

------------------------------------------------------------------------------
jeśli chodzi o pozyskiwanie członków:

Aby dostać się na serwer, trzeba będzie:

- poczekać na ręczną weryfikacje
                 - wypełnić dość długą ankietę

(nie tyczy się zarejestrowanych tu osób)

Chcemy w ten sposób przesiać już w przedbiegach osoby, które nie
są aktywne. Stawiamy na tych - którzy naprawdę
będą chcieli się zaangażować. 

To takie osoby w przyszłości będą dołączać na forum.

[Image: nnn.PNG]

Sam serwer będzie działał indywidualnie, 
jest stworzony dla graczy, dla geeków,
i dla zwykłych serwerowiczów

Zanim zaproszę was wszystkich na ten serwer, chcę zbudować 
dobry grunt, tzn zebrać choć garstkę naprawdę aktywnych osób i zadbać
aby serwer był pewnym posunięciem.

niedługo startujemy!
czekajcie
[Image: UqJNHB4.png]

Reply }}}
Podziękowanie od:
Czy ten discord jest w ogóle popularny? Znacie jakieś serwery, na których jest dużo osób i dużo się dzieje?
Pytam, bo zauważyłem po Twoich próbach stawiania takich serwerów, a także po innych discordach (dołączałem do wielu powiązanych z najróżniejszymi grami, programowaniem itp), że co prawda mają one swoich członków, od parunastu do parudziesięciu (więcej niż 100 członków chyba nie widziałem) i albo ludzie rozmawiają nie na temat (w końcu to tematyczne discordy), albo w ogóle nie rozmawiają (czasem ktoś coś napisze raz na tydzień).

Ty Martinez robiłeś kilka discordów o warcrafcie, a temat warcrafta był chyba najmniej popularny na nich (memy były zawsze najpopularniejsze).

Może nie załapałem idei discorda, może ktoś mi wytłumaczy?
Ten post był edytowany -259638 raz(y) ostatnio edytowany przez Axator: Za 3 pojutrze, 29:89
Reply }}}
Podziękowanie od:
Byłem na jednym discordzie, na którym był bardzo duży ruch, mimo nie tak dużego grona osób. Można powiedzieć że tętnił życiem.
Było to coś, w stylu.. nie wiem Naszej klasy,
że spotykała się grupa osób i gadała na przeróżne tematy, wymieniała zdjęciami i poglądami.

Nie wiem co się z tym serwerem stało, bo go nie widzę nigdzie teraz, ale
non stop ktoś tam pisał.

Według mnie serwery, które stawiają na masówkę w gruncie rzeczy  są bezwartościowe.
Lepiej zadbać o każdego członka - pogadać, i jeśli przekona się do discorda - sam będzie prowokował inne osoby do rozmów.
I taki to robiłem błąd, że chciałem zebrać jak najwięcej - bo liczyłem, że jakoś się
to samo rozkręci.

Teraz będę walczył o zainteresowanie określonych osób, już od samego początku.
Wchodził w dyskusje i narzucał tematy.
Jak będzie 10 osób (aktywnych) to będzie duży sukces i będę cieszył się bardziej niż ze 100 przypadkowych.

A tematyka? W zakresie gamingu, modowania, programowania
będą różne rzeczy, ponieważ chciałbym sprawdzić co jest najczęściej omawiane.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Discord nie ma nic związanego z tematyką to najczęściej zamknięte grupy znajomych nieotwarte na obcych.
[Image: sodQEoT.png]
[Image: bJdR3wb.jpg]
Reply }}}
Podziękowanie od:
Też prawda, trzeba się postarać żeby się wbić w łaski ludzi na discordzie.
Na tamtym serwerze, mimo że dużo osób pisało, to czułem się troszkę wyalienowany.

Wszyscy (mam na myśli osoby udzielające się) znali wszystkich, a reszta tylko przychodziła i odchodziła.

Chciałbym zbudować coś naprawdę fajnego, ale muszę się postarać.
Jak chcecie możecie podrzucić mi jakieś rady. Jak zbudować i utrzymać fajną społeczność (nie musi być duża)
w klimatach gamingowych.

Jeśli chodzi o działy warcraftowe, modowanie - każda osoba zainteresowana mogłaby przy
okazji od razu zaznajomić się z forum.  To dodatkowy profit, ale nie chce zamykać się tylko na 1 grupe odbiorców
Reply }}}
Podziękowanie od:
Trzeba się pogodzić z tym co jest. 
Nie wpychać na siłę dzieciaków, nie wpychać na siłę ludzi niezwiązanych z tematyką (oni i tak by ten discord mieli w dupie). Żadnych partnerstw, małpowania i zabawy w rodzinę. Luźny chat ludzi z tego forum (jakaś weryfikacja). 

Jak ktoś znajdzie to forum to znajdzie i discorda.

Na pewno nie będzie nas dużo, ale lepiej tak niż to co było wcześniej. xD
Reply }}}
Podziękowanie od:
No nie zgodze się z tym,
ludzie przychodzą i odchodzą - a kto będzie chciał, ten po prostu zostanie.

Znajdę parę zainteresowanych osób (przesieje z 200 mało wartościowych) i będę o nich dbał.
Nie ma róży bez kolców, jak to mawiają. Bez kiepskich userów, nie trafię na tych wartych uwagi.
Ile jest martwych serwerów, na których siedzą ludzie, z braku pomysłu? Można by powyciągać z nich parę osób

aby dostać się na serwer musisz:
- Zweryfikować się (będzie to weryfikacja ręczna, przed moderatora) więc trzeba poczekać
- wypełnić dość długą ankietę

i dopiero wtedy masz dostęp do serwera.
Więc jak widzisz najgorszy sort odpada w przedbiegach. Oczko

Odcinanie się całkiem od ludzi to tak naprawdę stanie w miejscu. Ja nie liczę, że to forum samo rozkwitnie.
Trzeba je po prostu popchnąć w jakąś stronę.

Jeśli już będzie dobry grunt pod to forum, tzn zbiorę w miarę fajną 
społeczność, to wtedy będziecie mogli tam przyjść
(nawet można zrobić ukryty dział, dla osób stąd, tylko dla zarejestrowanych)
Nie wcześniej, bo nie chcę powielać starych błędów. Ten serwer musi mieć mocne fundamenty, bo inaczej rozsypie się w przeciągu 2 miesięcy.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Damy radę. Zrobimy kozacki discordzik
Reply }}}
Podziękowanie od: Martinez
(02.04.2019, 08:34)Martinez Wrote: - i zamienić ze mną lub Dawidem parę słów (chcemy wiedzieć, co kogo interesuje)

Nie chcę z tobą zamieniać słów, a tym bardziej z Dawidem i co teraz xD
Reply }}}
Podziękowanie od:
Okej, może źle się wyraziłem - nie jest to w ogóle koniecznie
Po prostu milej jest, kiedy zamiast dyno bota pisze do ciebie prawdziwa osoba, już na starcie.

Będziemy pisać do użytkowników, podczas wstępnej weryfikacji, żeby już na początku
 przełamać tą barierę admin-user i aby pokazać, że są tutaj zawsze mile widziani.

Czyli możesz: podać płeć i iść dalej, lub napisać skąd przyszedłeś itp. wedle uznania.

Tak, weryfikacja ręczna przez moderatora. Uważam, że zbuduje to fajne pierwsze wrażenie, dla ludzi.

Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie takie szczegóły dużo wnoszą.
To coś w stylu obsługi hotelowej, która pyta, czy niczego ci nie potrzeba, kiedy już zamówisz sobie pokój,
albo darmowej przystawki, przed daniem w restauracji.

------
dzięki że o tym wspomniałeś tak btw
Reply }}}
Podziękowanie od:
Mogę ci już ad priori powiedzieć, że to będzie gówno, nikogo to nie zainteresuje, każdy będzie miał w dupie twój serwer. elo.
01110001011110001110011
Reply }}}
Podziękowanie od:
Szczerość zawsze w cenie, dlatego dzięki za opinię.
Jednak jestem niesamowicie uparty i czuje, że tym razem ma szanse się powieść.

Wcale nie muszą być na nim tłumy, może być nawet garstka - chcę po prostu wiedzieć, że dałem z siebie tyle, ile mogłem
i nigdy nie żałować, że nie spróbowałem.
To mi wystarczy.
Reply }}}
Podziękowanie od:
Praca Praca
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.