• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Powrót (Kampania Ludzi)
Żarówka 
Witam! Pare lat temu postanowiłem zrobić kampanie do WC3, i chociaż miałem pomysł na fabułę to nie umiałem tego przelać na przysłowiowy papier, albo uprzykrzał mi brak posiadania umiejętności korzystania z wyzwalaczy albo robiłem miasto na pół mapy z czego 3/4 tego miasta było puste. Z czasem jednak nauczyłem się trochę korzystać z wyzwalaczy oraz porzuciłem projekty miast na pół mapy więc postanowiłem wrócić do mojego starego projektu i go kompletnie przebudować, stworzyć całą serię kampanii która będzie (mam nadzieje) wyglądać jak pełnoprawny dodatek do gry. I nastał czas kiedy prawie udało mi się skończyć trzy pierwsze misje kampanii ludzi (jest to pierwsza kampania z serii). Generalnie historia w mojej kampani kończy się w momencie zakończenia Warcraft Reign of Chaos i od tego momentu 99% wydarzeń zacząłem wymyślać sam. Kampania ludzi opowiada o bracie Jainy który zwie się Lantonidas (tak wiem mało kreatywne imie lecz nie umiałem nic innego wymyślić) który przez pięć lat walczył z orkami w bitwach morskich. Wkońcu przyszedł jednak czas by powrócić do ojczyzny, jednak nie wiedział on o tym że Arthas zdradził i zamordował swojego ojca a sam Lordearon pogrążył się w ciemnościach.

A oto kilka screenów z gotowych misji:

[Image: wx3628ca84ym.png]

/\ Misja 1: Przybycie

[Image: wht3sq0usedi.png]

/\ Misja 2: Na ratunek!

[Image: a4f9j3jp3nl3.png]

/\ Misja 3: Miejsce zapomniane przez Boga

[Image: oclveqdispl1.png]

/\ Misja 3: Miejsce zapomniane przez Boga

MAM NADZIEJE ŻE ZANIEDŁUGO KAMPANIA BĘDZIE MOŻLIWA DO POBRANIA Oczko
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Ciekawy pomysł, choć trochę mało informacji. 
W każdym bądź razie kibicuję i czekam na jakieś aktualizacje, więcej info. Oczko

Za jakiś czas (choć dokładnie nie powiem kiedy)
zaprezentuję na forum demko mojego projektu, być może Cię zmotywuje, by dalej z tym podziałać. ;>
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Nudny pomysł, bez sensu wymyślać jakiegoś brata Jainy, zamiast tego można użyć istniejącej już w lore postaci albo w ogóle zrobić odciąć tę postać od Jainy. Screeny nie pokazują nic niezwykłego, ot klasyczne modele, poza tym nic ciekawego. Co mi jeszcze przeszkadza to nazwa 3 misji, bo przecież w Azeroth nie ma Boga xD. No ale dobra, jak ci się podoba to super, powodzenia w robieniu kampanii.
01110001011110001110011
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Spoko, zawsze z chęcią goszczę nowe polskie kampanie. Powodzenia w robieniu!
Find
Reply }}}
Podziękowanie od: _SOKOLPL_
Quote:Nudny pomysł, bez sensu wymyślać jakiegoś brata Jainy, zamiast tego można użyć istniejącej już w lore postaci albo w ogóle zrobić odciąć tę postać od Jainy.

Właśnie nie chciałem brać kogoś z lore. A to że główny bohater jest bratem Jainy jest właśnie w mojej kampanii najważniejsze Oczko

Quote:Screeny nie pokazują nic niezwykłego, ot klasyczne modele, poza tym nic ciekawego.

Moim zdaniem istnieją dwa rodzaje screenów: 1 ze spoilerami oraz 2 zwykłe screeny pokazujące jakieś miejsce na mapie. Ja nie chciałem dawać żadnych spoilerów więc postanowiłem dać screeny które tylko pokażą trchoe mapy.

Quote:Co mi jeszcze przeszkadza to nazwa 3 misji, bo przecież w Azeroth nie ma Boga xD.

Dobrze wiem że nie ma Boga tylko Światłość w przypadku ludzi lecz nazwa "Miejsce zapomniane przez Światłość" jest w edytorze za długa. Oczywiście moge inaczej misje nazwać jeśli zajdzie taka konieczność Duży uśmiech
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Na początek popracowałbym nad opisem i wyglądem samego tematu. Opis jest dość "płytki" jeśli mogę to tak określić - wymaga korekty i dalszej przebudowy, można go okrasić jakimiś artami, a same screeny powinny zostać umiejscowione w lokacjach ciekawie wykonanych, być może nawet intrygujących, dla lepszego odbioru i przyciągnięcia uwagi. Jeśli chodzi o customowe kampanie osadzone w lore WarCraft'a, a już tym bardziej takie, w których autor dodaje własne wątki, to odradzałbym. Blizzard podbił poprzeczkę dość wysoko, a napisanie fabuły, która dorównałaby tej z pierwowzoru wymaga przede wszystkim naprawdę dobrego warsztatu, którego wnioskując po opisie Ci brakuje. Jak dotąd żadnej customowej kampanii się to nie udało, a przynajmniej nie słyszałem o takowej. Co do pomysłu z "bratem Jainy" to trochę tak jakby, ktoś wypuścił mod do TES w którym Voryn Dagoth przeżył konfrontację z Nevarianem. Już na pierwszy rzut oka u osoby, która zna lore, budzi to wątpliwości w kontekście jakości całej kampanii/mod'a. Potwierdza to komentarz Ravana, który lore zna. Na podstawie tego co tutaj przedstawiłeś, można wymyślić krótszą lub dłuższą historię, całkowicie niezwiązaną z WC, a do tego ciekawszą i ogólnie bardziej atrakcyjną fabularnie. Oczywiście jest to jedynie moje zdanie i nie ma ono na celu zniechęcać Cię do dalszej pracy. Choć, może warto przemyśleć pewne rzeczy raz jeszcze. Zrobienie naprawdę dobrej jakościowo kampanii to wcale nie tak prosta rzecz jak zrobienie pojedynczej mapy i wplecenie w nią konkretnych wątków.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jeżeli chodzi o opis i screeny to warto abyś zapoznał się z opisem i także kampanią wookasha. SZukaj w dziale projekty |berło żywiołów|. Nie mówię abyś ściągał od niego sposób pisania ale zainspiruj się, dodaj coś, odejmij i takie opisy będziesz miał w małym paluszku.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.