• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kaz'Naki - Jeden z nas (opowiadanie)
[...] Kim są? Nie wie nikt. Skąd się wzięły właśnie na półwyspie Rryuka? Pozostaje tajemnicą. [...] Bestiariusz potworów
"potworne szczęki, oczy bazyliszka, włócznie i koczowniczy tryb życia. Tylko to, że posługują się orężem odróżnia je
od paskudnych robali, które stąpają po ziemi " - wyryte gdzieś na starym murze
[...] wszech ojciec wysłał je na próbę, aby sprawdzić naszą wiarę. Nie ugniemy się, dopóki ostatni gad łuskowaty nie sczeźnie w pikle! [...] Templariusz Feodor Lupin "IV Księga Zakonu"
Według legend są to bezwzględne, bezuczuciowe bestie, które żywią się ludźmi. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo, bo nikt nie przeżył bliskiego spotkania z nimi sam na sam. Kaz'naki - jak sami siebie nazywają to przedstawiciele rasy jaszczurów bagiennych, które
przez swój plemienny styl życia i ludzką postawę ciała nazwane przydzielone go grupy humanoidalnych.

[Image: UqJNHB4.png]
[Image: lizardman_by_lord_of_the_slugs-d6t5qqt.jpg]

Cześć, chciałbym podzielić się z wami moim pierwszym opowiadaniem, w życiu, pod tytułem Kaz'Naki - Jeden z nas
Nie jest ono co prawda skończone - ja sam jeszcze buduję swój styl pisarski, ale trochę już tego jest.
Możecie sobie poczytać! Uśmiech A ja wracam robić próbę - kiedy wydamy demo, dokończę resztę.

[Image: 698a4b_5a6f9cdeca2b4614af7aea5b175f033a~mv2.jpg]
(link w obrazku)
wakacje.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
(23.07.2019, 19:49)Martinez Wrote: [...] Kim są? Nie wie nikt. Skąd się wzięły właśnie na półwyspie Rryuka? Pozostaje tajemnicą. [...] Bestiariusz potworów
"potworne szczęki, oczy bazyliszka, włócznie i koczowniczy tryb życia. Tylko to, że posługują się orężem odróżnia je
od paskudnych robali, które stąpają po ziemi " - wyryte gdzieś na starym murze
[...] wszech ojciec wysłał je na próbę, aby sprawdzić naszą wiarę. Nie ugniemy się, dopóki ostatni gad łuskowaty nie sczeźnie w pikle! [...] Templariusz Feodor Lupin "IV Księga Zakonu"
Według legend są to bezwzględne, bezuczuciowe bestie, które żywią się ludźmi. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo, bo nikt nie przeżył bliskiego spotkania z nimi sam na sam. Kaz'naki - jak sami siebie nazywają to przedstawiciele rasy jaszczurów bagiennych, które
przez swój plemienny styl życia i ludzką postawę ciała nazwane przydzielone go grupy humanoidalnych.

[Image: lizardman_by_lord_of_the_slugs-d6t5qqt.jpg]

Cześć, chciałbym podzielić się z wami moim pierwszym opowiadaniem, w życiu, pod tytułem Kaz'Naki - Jeden z nas
Nie jest ono co prawda skończone - ja sam jeszcze buduję swój styl pisarski, ale trochę już tego jest.
Możecie sobie poczytać! Uśmiech A ja wracam robić próbę - kiedy wydamy demo, dokończę resztę.

[Image: 698a4b_5a6f9cdeca2b4614af7aea5b175f033a~mv2.jpg]
(link w obrazku)

No, czekałem na to opowiadanko i powiem, że dobrze było poczekać. Podoba mi się, jakoś fajnie można się w ten klimacik wczuć i takie tam. 
Nie znam się na recenzowaniu, ale mogę napisać to, co mi się podobało:              
- dialogi są przyjemne, chociaż raz musiałem sobie powtórzyć, by się zczaić kto to mówił, no, ale może to tylko ja,
- postać samej kapłanki mi się podoba również,
- mam wrażenie, że ta kapłanka jest poniekąd buntowniczką, a ja lubię tych przeciwstawiających się prawu, np. Scoia'tael,
- postać lekko zdezorientowanego głównego bohatera również mi się podoba. Wydaje mi się, że jest przemyślany, jak dotąd,
- Ci Kaz'Naki, w sensie tamci "strażnicy", miałem wrażenie, że to są tacy typowi zabijacy, że szli pod siłę, a inteligencję olali (if u know what I mean),

Ogólnie ciekawi mnie dalszy los bohatera, dobrze mi się czytało. No, czekam na więcej.

Ode mnie też coś niedługo powinno się pojawić, nabrałem weny czytając twój tekst.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Dzięki za uwagę! Oczkopopracuję jeszcze nad rozmowami, będzie ich na tyle dużo, że poprawne określenie - kto to mówi,
w jakim momencie, może okazać się kluczowe.
Generalnie to wszystko, to jest dopiero przed-wstęp do całej historii.

- Póki co nasz bezimienny nic nie pamięta i ma tylko przebłyski, o jakiejś ekspedycji, której był częścią.

- Co do kapłanki Kath'ien - fakt, kreuję ją na taką, może nie tyle buntowniczkę, dla samego buntu, co osobę myślącą poza schematami, samodzielnie.
Mającą własny kodeks moralny, niezależny od reszty jej plemienia.
Póki co jej prawdziwe zamiary pozostają tajemnicą. 

Zrobię update, kiedy będę miał gotowy cały pierwszy rozdział. Już zaczynam planować akcje.
Mogę tylko zdradzić, że powoli zacznie nabierać to tempa Oczko
ps. dorzucę jeszcze 2-3 motywy muzyczne, by głębiej wejść w ten klimat. pozdrawiam
wakacje.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.