• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zostałem oszukany na OLXie na 700 złotych
Hej, dwa dni temu postanowiłem po taniości załatwić sobie nowy-używany telefon. Oczywiście moim wyborem był OLX, z racji że kupiłem już tam
kilka naprawdę fajnych produktów, jak np monitor za 2 stówy, w super stanie, czy wiedźmina3 za 60 zł
a nawet Iphone5 za 200zł - ten ostatni akurat z usterką, która kosztowała mnie 100 zł i mocno zużytą baterią.

A więc:
Zamówiłem sobie Iphone 7, przy naprawdę świetnej okazji 
za 690 zł. 

https://i.imgur.com/0ZaUZI7.png https://i.imgur.com/E8RGKpr.png

Zostawiam jakby ktoś chciał poczytać Duży uśmiech

Zrobiłem jednak coś niewybaczalnego, i wysłałem wszystkie pieniądze od razu na konto tego typa,
zamiast wziąć normalną płatnośc przy odbiorze. (choć wtedy na 100% by nie wysłał)
Nie wiem, może liczyłem na zwykłą uczciwość ludzką, i po prostu chciałem mieć jak najszybciej telefon.

Ostatecznie skończyło się tak, że na sms przysłał numer konta bankowego,
a gośc zawinął interes, jak tylko pieniądze doszły. Wysyłałem przez bank, więc szły trochę dłużej - więc miły pan
łaskawie poczekał z usunięciem konta, do tego momentu.
(w końcu gdybym ja go okłamał, że coś mu wysłałem, to głupio by było usuwać całego olxa hehe)

https://i.imgur.com/hKhlVvw.png

Zaraz zadzwonię na policje i zobacze, czy uda mi się odzyskać choć część tych pieniędzy.
Na koniec powiem tylko, że nie jestem zły, choć jest mi troszkę przykro. Wiem że spieprzyłem sprawę po całości i wiele osób ostrzegało mnie
przed tym serwisem.
Będę miał lekcję na przyszłość i tyle. Głupio by było jednak to tak zostawić, więc pociągnę sprawę do końca. Pozdrawiam
wakacje.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Zawiodłeś mnie jak nigdy dotąd. Nie ma czegoś takiego jak uczciwość ludzka. Zakładaj zawsze, że każda osoba której nie znasz chce Cię okraść.
Zawsze prosisz o wysyłkę za pobraniem z możliwością sprawdzenia towaru, jeśli sprzedający się nie zgodzi, to znaczy że prawdopodobnie chce Cię oszukać w jakiś sposób (ukraść pieniądze, sprzedać wadliwy towar itp)
Ten post był edytowany -259638 raz(y) ostatnio edytowany przez Axator: Za 3 pojutrze, 29:89
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
heh, w sumie sam się sobie dziwie
nie wiem co we mnie wstąpiło Uśmiech

mam nadzieję, że ten przykład da mi do myślenia, przy większych pieniądzach
jakoś się z tego wyskrobie i tak i tak, no ale..
no spieprzyłem. Dlatego nie mam do nikogo o to pretensji, nie róbcie tak jak ja i tyle
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Martimerze po pierwsze już po samych postach, można wywnioskować, że sprzedawca to jakiś totalny jełop/oszust. Po drugie, nie jest ważne, czy kogoś znasz czy nie, każdy może Cię w jakiś sposob oszukać/okraść, więc nie ma tutaj mowy o wierze w "ludzką uczciwość", która zwyczajnie nie istnieje, przynajmniej w tym świecie. Po trzecie zawsze lepiej być przezornym i patrzeć innym na ręce, nie ufać nikomu, a pewna gama podejrzliwości jest nawet bardziej jak wskazana.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
No nie wiem, ja tam lubie konkretne osoby. Obiecuje że już nigdy nie popełnie takiego błedu, jeśli rzecz będzie warta więcej
niż 20 złotych Duży uśmiech
Wróciłem z komisariatu, może coś zrobią kto wie
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.