• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

List Otwarty do użytkowników forum
Cześć, to ja, lokalny spamer. Łatwo przypiąć komuś taką łatkę w miejscu,
w którym jako jedyna osoba się udziela. Być może tak jest - ale czy zastanowiliście się, z jakiego powodu tak sięstało?
Odpowiedź brzmi : ponieważ nikt inny się nie udziela, a forum trawi kryzys.

Chciałbym więc teraz zapytać Ciebie, dlaczego tak właściwie Ty nie udzielasz się na forum?

Odpowiedź będzie za pewne taka,
że nie robisz tego, ponieważ forum jest martwe.
- Ponieważ inni tego nie robią.
No fajnie, ale co to tak właściwie znaczy?

Gdyby każda z tych 10-15 osób, która liczy (a może i nawet już przestała liczyć)
na spektakularną zmianę, umieściła tutaj choćby jeden post w tygodniu,
gdyby włożyła choć najmniejszy wysiłek, by dołożyć swoją cegiełkę, poszliby za nią inni.

- Axator
- Shadow
- Ravan
- Micek
- Kaszmirowski
- DaKu
- ForHonor
- Dawidor
- Scarab
- Złoty Rycerz Saran
- Lucius
- Vamper
- A100F4R
- Midas
- uiuin

to jest lista osób, która dość często odwiedza forum, lub je nadal pamięta
To nie są 2, ani 3 osoby. To nie jest nawet 10 osób, tylko spora grupa ludzi, która wciąż popełnia ten sam błąd.

A rozwiązanie na kryzys jest prostsze niż wam się to wydaje. Oto one:
Gdyby każda z tych osób, albo nawet połowa umieściła 1 post na forum, to miejsce zaczęłoby się zmieniać.
I efektem śnieżnej kuli wracałyby tutaj stare osoby, widząc zmiany.

... A mimo to wy nadal czekacie na zmianę, która spadnie na was z nieba,
że forum zmieni się samo, ale bez waszego, naszego zaangażowania. Zapytam więc, kto ma być twórcą zmian na
forum jeżeli nie forumowicze? Obcy ludzie?

Zastanowiliście cię w ogóle, co jest przyczyną tego kryzysu?

Nie chcę, aby ktokolwiek z was zasłaniał się innymi osobami "no mi zależy, ale inni... szkoda gadać" -
okej, ale co w takim razie robisz ty, by zmienić tą sytuacje? Odpowiada ci to, że znajdujemy się w takim kryzysie od kilku miesięcy?

Saran, micek, - łatwiej jest z kogoś się pośmiać, trudniej jest coś rzeczywiście
zmienić. Chcecie aby to forum było tylko generatorem beki, czy może, aby naprawdę rozkwitło?
Zastanówcie się, na czym wam bardziej zależy?

Ja ze swojej strony mogę uroczyście obiecać, że nie będę pisał więcej
nic nie wnoszących postów. Z tym koniec. Ale to nadal nie rozwiązuje sedna sprawy.

Przechodząc do sedna, nie wiem, co rozumiecie przez pojęcie zmiany forum na lepsze.
Oczekujecie, że przyjdą tu tłumy i będą Nas zabawiać, żebyśmy mieli ochotę cokolwiek pisać, podczas gdy sami nie musimy dać od siebie nic? - 
Jeżeli naprawdę oczekujecie rozkwitu, powrotu świetności goblinfactory, to zmiana powinna rozpocząć się od nas

Forum się zmieni. stanie się to wcześniej czy później. Ale czy nie zależy wam na tym, by być tego częścią?
Czy chcecie aby to forum rozkwitało z wami, czy bez was?

Mam dziwne wrażenie, że większość z osób tutaj czeka na przybycie jakiegoś mejsasza, który tu nagle przyjdzie i wszystko odmieni. - Uwaga.
to się................. nie stanie.
Dokładnie tak samo jak Warrarytas nie wywróci forum do góry nogami
Dokładnie tak samo, jak nowa blizzarda nic nie zmieni
Dokładnie tak samo jak nowa aktualizacja warcrafta nic nie zmieni
Dokładnie tak samo, jak Reforged nie zmieni NICZEGO na forum

Oświeceni? Pojawienie sie reforged nie zmieni nic w forum. Takich zrywów było już wiele i kończą się one zawsze tak samo.
Pojawią się 3/4 posty, na temat gry i tyle, hype zniknie a forum znowu ucichnie.
miana zaczyna się w głowie, nie w wydarzeniu. - to nie jest rozwiązanie

cytując micka
"jeśli axator powie, że martinez wyciągnie to forum z lasu,
to możecie na stałe zablokować moje konto"
- a jakiego rezulatu się spodziewacie, kiedy sami nie robicie nic w tym kierunku, kto w twoim mniemaniu ma zmienić forum,
jeśli  Ty nie przyłożyć do tego swojej  ręki?

CO TRZEBA WIĘC ZROBIĆ?

To forum nie zmieni sie bez NAS, bo to MY je tworzymy. Nie zmienie samodzielnie forum,
ale z Waszą pomocą - już tak.
Pokazując, że nie jest wam ono obojętne.
Forum nie istnieje po pierwsze bez ludzi. Więc dopóki umywamy ręce od niego, tak długo zgadzamy się na obecnie panujący stan.

A można to zmienić. I nie potrzeba do tego wiele wysiłku.
Wystarczy żeby każdy z nas choć trochę się w to zaangażował.

Jeśli chcesz pomóc wyjść na prostą forum, to polecam raz w tygodniu, raz w miesiącu nawet napisać
coś na forum od siebie.

Wystarczy jeden post pod tematem, nie potrzeba nawet zakładać własnych. Pokażcie się po prostu.
Pokażcie że istniejecie.

DWA - coś, co możesz zrobić już teraz, to po prostu wypowiedź się w tym temacie.
Jeżeli się zgadzasz - poprzyj, jeśli chcesz, aby coś się tutaj zmieniło, byśmy nie stali bezczynnie i patrzyli
jak mija nasz czas

Nie chcę, żeby forum było zapełnione moimi postami - ale to nie oznacza, że nie chce sie udzielać.
Chcę to robić razem z wami, a nie bez was.
Wesprę każdą osobę w działaniu, która ruszy się, by coś wnieść. Możecie być tego świadomi.

Zachęcam was do OBUDZENIA
i zacznijmy w końcu DZIAŁAĆ. To forum cały czas istnieje - specjalnie dla nas je opłaciłem, żebyśmy
zaczęli się naprawdę na nim rozwijać. Nie twórzmy sztucznych podziałów, tylko przywróćmy goblinfactory dawny blask

zagadzasz się. napisz w komentarzu, nie siedź cicho -
aby forum trawił kryzys, wystarczy obojętność użytkowników. to my go wywołaliśmy i my możemy go ukrócić
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Uświadomieni?
No to teraz SŁUCHAĆ Uśmiech

Zachęcam każdego, komu zależy na odbudowie tego miejsca, aby napisał od siebie jakiś post!!
Temat, może być o czymkolwiek, zachęćmy innych użytkowników, do udzielania się na forum

generalnie dużo osób zarzuca mi, że jestem jedyną osobą która sie udziela (i to jest prawda, sam się z tym zgadzam)
chciałbym więc zachęcić jak najwięcej osób, aby napisały choć 1 post od siebie, aby tablica
była zapełniona różnymi twarzami - to pokaże innym osobą, że coś się dzieje
i powoli udałoby nam się coś odbudować. Nie zaszkodzi spróbować. Pomożecie w inicjatywie?

skoro nie podoba wam się, że tylko ja się udzielam, to co stoi na przeszkodzie
abyśmy to razem zmienili?
Jeśli pomożecie, to obiecuje, że zaangażuje się w discorda, na którym pościągam tutaj więcej osób
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Więc generalnie popieram inicjatywę, natomiast mam poczucie, że jeżeli nie napiszezs bezpośrednio do każdej osoby wymienionej i nie dasz jej konkretnego powodu do bycia aktywnym na forum, to raczej nic z tego nie będzie
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
"Forumowa demokracja", brak stosowania się do zasad forum, opieszałość adminów i moderatorów w połączeniu z ich mnogą liczbą, a także brak realnej promocji forum + ogólny burdel tutaj panujący, doprowadziło do tego miejsca, w którym dziś się znajdujemy. Daremne, będą próby przywrócenia dawnej świetności, pomimo tego, że część z froumowiczów nadal tutaj zagląda. Na obecną chwilę wygląda to tak - najbardziej aktywna osoba na forum "Martimer", najbardziej aktywy administrator "Axator", najbardziej aktywny skrypciarz "Jarvin" (w końcu naprawił: pisanie tematów, postów i pw), najbardziej aktywny pomysłodawca "Lucius" (poza Martimerem rzecz jasna), a dalej shoutbox i cała reszta hałastry. Do wszystkiego doszło dobranie pierdyliarda nieaktywnych adminów. Innymi słowy, mamy tutaj sytuację jak w klanach, w których większość członków to "drzewa", które są jedynie po to, aby zapełniać klanowe loże (zupełny brak aktywności i zaangażowania /śmierć kliniczna). To co się tutaj obecnie dzieje, przypomnia mi sytuację z starym forum AoX, prowadzonym przez Jericho - dokładnie, taka sama sytuacja, a dziś forum jest już całkowicie martwe, mimo, że nadal istnieje. W opozycji mamy, choćby Imperium.heroes powiązane z serią HM&M, które funkcjonuje do dziś (od 1998-2019) i ma się całkiem dobrze. Na tą chwilę, jedynym sensownym wyjściem jest towrzenie community od nowa, bo sama modernizacja forum raczej wiele już nie wniesie, patrząc przez pryzmat obecnych wydarzeń. Sam od jakiegoś już czasu, myślę nad wyniesieniem się z tego cmentarszyska pełnego nagrobków i wraków dawnej chwały, tym samym odnalezienia dla siebie nowej kryjówki. Miałem przygotowanych, kilka tematów dla forum, ale w obliczu braku jakiegokolwiek ruchu, poza tym generowanym przez Martimera, nie widzę większego sensu w zamieszczaniu ich tutaj. Martimerze, to żadna zdrada, a jedynie podsumowanie rzeczywistości okiem Luciusa. Myślę, że ten post, sam w sobie jest poparciem, Twojej inicjatywny. Jeśli obecni admini i moderatorzy, mają problem z segregacją tematów i wyrzuceniem tego co jest zbędne, to ja poproszę o tytuł moderatora globalnego na pewien czas z możliwością ZAMYKANIA tematów.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Nie. Nie lucius, nie zgadzam się z tym co piszesz.
(jeżeli chodzi o ostatnie zdanie)

Właśnie przez takie podejście nic sie tutaj nie zmienia, ponieważ KAŻDY umywa  ręce i nie chce się przyczyniać do kryzysu forum
Woli uciec z tonącego statku
Z tego też powodu powstał serwer Sarana na który pouciekali niektórzy użytkownicy

Ty chcesz robić dokładnie to samo. Jak mówiłem, forum tworzą ludzie. Więc nawet jak większość sie nie udziela, to nadal można znaleźć spośród nich
kilka osób -  i na bazie nich budować nową społeczność

Na tem moment jestem 
- Ja
- Dawid
- ForHonor
- Ty
- Jarvin
- Axator

czyli mamy już 6 osób, które na 100% mogą się udzielać. Dlaczego więc chcesz opuszczać naszą loże? To nie ma żadnego sensu
i jest sprzeczne z moją inicjatywą. Wybacz, ale o take właśnie podejście mi chodziło. Zamiast naprawić, staramy zniszczyć się to miejsce
ponieważ łudzimy się, że można gdzieś zbudować lepsze

Forum to są ludzie, jeżeli nie potrafimy żyć ze sobą tu i teraz, z tym co mamy, to nie bedziemy potrafili żyć w innym miejscu.

Dlatego najlepszym co możesz zrobić, jeśli chcesz mi pomóc jest WŁAŚNIE TO  o czym mówiłeś. Czyli założene swojego tematu
Obiecuje ci, że ja, forhonor i dawid zadbamy o to , żebyś miał ciekawe recenzje pod nim - na początek trzy
a potem, kiedy już pościągam ludzi z discorda, to wyłoni się garstka nowych osób, które będą aktywne

Dobrym przykładem jest Yummi Ardent który niedawno tutaj przybył. Przyglądał się forum, ale przez to że nie generujemy żadnej 
aktywnoś poza mną, najpewniej już sobie odpuścił I takich osób jest mnóstwo.
My umywamy ręce - a inne osoby nas unikają.

Przemyśl to proszę Lucius, uważam że takie podejście, do  nikąd nie prowadzi. Jeśli mi zaufasz, na tyle, by się zaangażować
obiecuje że się nie zawiedzieć. A jeśli do miesiąca -dwóch absolutnie nic się tu nie zmieni, to możesz odejść szukać nowego miejsca.
Jednak uważam, że to miejsce można odbudować, jeżeli się postaramy . Nie patrz sie na innych, pieprzyć ich. Skup się na sobie.

Sam bądź zmianą którą chcesz zobaczyć w życiu. Ja stosuje to podejście od kilku miesięcy, mam w dupie co o mni powiedzą
robie to, i daje innym to co sam chcialbym otrzymać. I wiesz co? Tylko na tym zyskuje
Pieski szczekają, karawana jedzie dalej. Lucius, jesteś nam potrzebny, aby wprowadzić rewolucje.

(pisalem ten post z 3 minuty, wszystko z serducha)
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jeżeli masz coś, to to zaprezentuj
Sam za 9 dni prezentuje swoje demo, więc nie będziesz sam. A dwa projekty to już coś.
Uważam że spieprzyłem na tej linii mocno - dlatego zamierzam to odbudować.

Dodatkowo, co do ruchu: zobacz jakie są w tym wszystkim powdójne standardy.
TY - nie komentujesz projektów innych (albo robisz to sporadycznie)
A oczekujesz, żeby INNI to robili.
I to podejście preferuje 90% ludz. Sami nie dają, a chcą otrzymywać.

Łatwo jest narzekać, że nie ma ruchu.
Okej - a czy robisz ten ruch, że na niego narzekasz? Nie. 
Najpierw twórzmy, zaangażujmy się w to, i potem za nami pójdą inni.

Sam dużo pisałem o zmianach, a nigdy nie podjąłem konkretnego ruchu - to jest właśnie pierwszy z nich.

Okej - jeżeli masz przygotowanych kilka dużych tematów, więc wrzuć jeden, a z resztą poczekaj.
I na miare tego, jak będą udzielać się nowe osoby, będziesz dorzucał kolejne cegiełki. Co ty na to?

Im większa różnorodność osób - tym więcej osób będzie chcialo sie udzielać.
Więc zakładając swój temat - dokładasz cegiełke. Na początek wystarczy, by nasza tablicy pod SB była mieszana.

Zobacz: co z tego że nie ma ruchu, skoro możemy go stworzyć? Zawsze ktoś musi coś zainicjiować, żeby się coś wydarzyło, czy nie jest tak?
Nie ma rewolucji na forum,. TO TRZEBA ZROBIĆ ŻEBY BYŁA. Duży uśmiech

a do co wymienionych przez ciebie wad forum, 
krótko:

Spoiler

ostatnie, czyli poprawa forum.  Wymieniłeś kilka najważniejszych wad forum. Więc teraz musimy obrać je 
jak cebule, z każdej z nich.

Brak stosowania się do zasad forum - Prawo jest po to ustalane żeby go przestrzegać. Jeżeli użytkownicy je łamią
mają być za nie ukarani. Być może regulamin niedomaga i trzeba napisać go od nowa.
(mogę spróbować taki napisać jbkc)

Admini - mi generalnie nie przeszkadza to, że jest ich dużo. Na razie mogą sobie być. Ważne by jakaś osoba rzeczywiście działała
Midas i T0Tanic - do wywalenia z moda, bo będą kulą u nogi, jak ktoś poprosi ich o pomoc

Brak promocji forum - tym się zajme ja. Zacznę od discorda, potem poszerzymy to na inne pola. 

Burdel w tematach - sprawa jest jasna. Odzyskam prawa do global moda to się z nim uporam. A stanie się to kiedy pokaże że jestem
wytrwały. Więc zaczne od wydania dema projektu i ogarnięcia discorda Uśmiech
Potem się dogadam z Axatorem. 
jak widzisz sytuacja nie jest tragiczna. Naprawdę, zacznijmy od tego, abyśmy sami się udzielali.

Jeśli dziesięć osób zacznie od siebie - > po czasie dziesięć osób będzie się udzielać
Jeśli dziesięć osób w jednym czasie pomyśli " zrobie to, kiedy inni zaczną " - > udzielać nie bedzie się nikt
Prosta zasada.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Drogi Martimerze, zaangażowałem się jako pierwszy i w praktyczny sposób jako jedyny, poza Tobą oczywiście, więc nic dziwnego, że pragnę egzekwować, pewne wcześniej ustalone cele. W obecnej chwili brak ruchu i jakichkolwiek zmian, postrzegam jako marnotrastwo swojego oraz waszego czasu. Wziąłeś odpowiedzialność za zmiany na swoje barki, więc nie miej mi za złe, że w ten sposób o tym piszę. Zdanie co do administracji podtrzymuję i będę je podtrzymywał, dopóki ludzie owi, nie zaczną pełnić swoich funkcji, w zgodzie z nadaną im rangą, w demokratyczny sposób. Co do Midasa i T0TaNica w pełni się zgadzam, poza Scarabem, WrathAmonem i Saranem, właśnie ci moderatorzy jako pierwsi, przestali pełnić swoje funkcje. Z kolei jeśli chodzi o zasady/regulamin, proponuję wszystkim w myśl równości i jego przestrzegania, usunięcie wszystkich multikont i skasowanie tych tematów, które piętrzą się w nieskończoność, a dotyczą tego samego (bądź przeniesienia ich do działu "Kosz"). Z projektów, komentuję jedynie te, które są w stanie w jakiś sposób mnie zainteresować, dla przykładu pisałem już, że kampanie zupełnie, mnie nie interesują (z pewnymi wyjątkami jak we wszystkim). Ogarnięcie forumowego bardaku, omawialismy już wielokrotnie. Sprawa stanęła, na ciągłym przekładaniu, wszelakich terminów. Zdanie, w temacie stworzenia lepszego jutra/nowego community, również podtrzymuję. Czym więcej bierzesz na siebie, tym mniej jesteś w stanie zrobić, o tym też już pisałem - wyznacz sobie, jeden krótkofalowy cel i sprawdź, czy jesteś w stanie go zrealizować. Mój wkład we wszystko, może być tak pomocny, jak i destruktywny. Jeśli w pełni się zaangażuję, będę egzekwował, każdą zasadę, decyzję, cel i postanowienie.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Świetnie, może zacznijmy od czegoś usunięcia tematów i multikont. 
Akurat dzisiaj mam chwilę, mogę nad tym wszystkim przysiąść. 

Poproszę o globalnego moda, na okres 2 dni
Dwa dni, po 4-5 godzin i sprawa zakończona
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
halo, halo! ja tu też zaglądam, ale głównie z komórki, bo nie przesiaduje ostatnio przy komputerze. a z komórki jest taki problem, że za grzyba nie można się zalogować :/
Find
Reply }}}
Podziękowanie od: Martinez
Hey. Nie będę się zbytnio rozpisywał. Zostałem wywołany do tablicy, więc się wypowiem. Dlaczego nie udzielam się na forum? Powód jest dość prosty. Nie zajmuję się już moddingiem wc3. Nie widzę tutaj treści adresowanych do mnie. Zaglądam tutaj czasem, lecz tylko z ciekawości. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
[Image: FT77V8N.png]
Find
Reply }}}
Podziękowanie od: Martinez

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
2 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.