• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wasze TOP 5 piosenek :)
Hej, po ostatnich, hmm, wydarzeniach naszła mnie myśl na utworzenie właśnie takiego tematu. Strasznie proste, ale może chociaż trochę podziała i będzie mniej wielkich napisów "Martinez" pod rząd w działach. Żeby jakoś ożywić to forum, trzeba zacząć od siebie, tak?

Więc tak, pytanie brzmi. Jakie jest wasze TOP 5 ulubionych utworów? Nie tych z gier, bo taki temat już był. Osobiście słucham głównie rapu i trapu, więc nie zdziwcie się, że tylko tego typu rzeczy się tu pojawią.

Moja lista:
Miejsce #5 - White 2115 "Kurt Cobain/Anioł Stróż" - tego kolegi zacząłem słuchać w zasadzie od początku mojej przygody z hip-hopem (rok temu, mniej więcej w maju). To jest zdecydowanie moja ulubiona piosenka od niego, szczególnie druga część, czyli "Anioł Stróż". Przez jakiś czas słuchałem tylko tego, wręcz non stop. Większość słuchanych przeze mnie utworów znam na pamięć, jednak ten jest jakoś bardziej wyróżniony od innych. W końcu, jest w TOP 5, nie?

Miejsce #4 - PlanBe "Kolor" - w parze ze Smolastym, piosenkę poznałem praktycznie przypadkiem, akurat wyświetliła mi się w polecanych. Od tego momentu słucham jej dość często, nawet potrafię tak szybko nawijać jak Planek pod koniec swojej zwrotki. Może zostanę raperem Duży uśmiech

Miejsce #3 - Taco Hemingway "Bardzo Proszę!" - wiem, że jest to tylko blend utworu "6 zer" od Taco, ale jakoś ta wersja mi lepiej podchodzi. Jest szybsza, ogólnie mówiąc bardziej żywa. Wręcz uwielbiam, ale i tak coś w mojej hierarchii jest wyżej.

Miejsce #2 - Bedoes & Kubi Producent "Gang, gang, gang" - Borys, jeszcze za czasów grubego Bedoesa. Niektóre jego utwory z tamtych czasów są naprawdę dobre, a ten jest już zajebisty, według mnie. Codziennie u mnie po pokoju lata "gę gę gę gę geng".

Miejsce #1 - Filipek "Nienawidzę urodzin", oraz Filipek "Gdzie jest mój dom?" - Ten gościu ogólnie ma tyle przekazu w tekstach, że to jest jakiś szok, te rzeczy trzeba jednak wychwycić. Praktycznie każdy jego utwór jest tak bardzo życiowy, że aż zastanawiam się nad sensem dorastania, bo patrząc na ten świat..."Muszę być wolny", jak w tym pierwszym kawałku. Bo wiecie, w końcu "Nie każdy się urodził, żeby być bohaterem", drugi utwór Duży uśmiech

No, to tyle ode mnie. Zapraszam do zamieszczania swoich TOP 5 utworów Uśmiech
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Ja tak szczerze ci powiem, że od kiedy zacząłem słuchać zagranicznej muzyki, to jakoś przestałem
lubić PL hiphop, bo jest on zwyczajnie na niskim poziomie.

Osoby takie jak Filipek oczywiście cenić będę zawsze, ponieważ jest to rap o czymś - jest w tym jakach historia,
ale na przykład Maliś Montana, Blacha2115, Kizo nie prezentują jakiegoś wysokiego poziomu
Od ostatniej płyty Sariusa, (którą po przesłuchaniu miałem ochotę wyrzucić do kosza) jakoś mniej to wszystko śledzę.

Nowy Taco nie robi nic odkrywczego, cały czas mam wrażenie, że jest to artysta dwóch pierwszych płyt.
Bedoes o dziwo - zaskakuje na tle innych. Z dobrych graczy wymieniłbym na pewno Young Igi'ego, Piotra Cartmana, Ero zawsze na propsie, stary Que i stary Kuban
no i parę podziemnych raperów, jak choćby Skip, Koza, Oki.

Ok o teraz utwory
Nie jestem w stanie wybrać pięciu z całej listy gatunków,
więc umieszcze te, które katowałem najdłużej i do których nadal wracam

Numer5Birdy - Maybe [utwór]
Nie wiem czy tak lubie tą piosenkę, ale jest w niej taka nostalgia, która przypomina mi moje czasy licealne.
Czuje takie kłucie w środku kiedy tego słucham, z jednej strony jest mi smutno przy niej, z drugiej
napędza mnie do działania, tworząc taką aure spokoju.  - zrozumie tylko ten, kto czuje nostalgie zawsze, kiedy zobaczy jakąś rzecz/miejsce.

Numer4Melanie Martinez - Toxic [utwór]
Swego czasu uważałem ją za najlepszą piosenkarkę w ogóle.. i chyba dalej to podtrzymuje, bo nikt nie zrobił
na mnie już takiego wrażenia potem. (od niej mam swoją ksywe w sumie) Melanie jest przeciwieństwem typowej pop gwiazdki i ma własny określony styl. Ta piosenka
kojarzy mi się bardzo dobrze, nostalgicznie - mimo że czasy w których ją słuchałem były chyba najsmutniejszym okresem w moim życiu (2014)
Tak, Martinez sad 15 latek

Numer 3. Kuban x Essex - Mała Mi [utwór] - ta nuta to jest MAJSTERSZTYK. Wyszła w czasach starego Que, Guziora, chyba najciekawszym
okresem w pl rapie. Klimat, jaki zbudowali przy niej to jest jakaś poezja. Umieściłbym tutaj jeszcze
inne utwory Kubana (bo to był kot jak nikt) ale ten utwór był najbardziej chyba katowany.

Numer 2. Quebonafide x Kuban x Kuba Knap - Żadnych zmartwień [utwór] - co tu dużo gadać. Chillout, wspomnienia, klimat 100%
świetne teksty i pozytywny nastrój. Panowie tym utworem zjedli ówczesną scenę i nie było chyba nikogo takiego jak oni wtedy.

Numer1. Sylwia Banasik - Wilcza zamieć (Pieśń Priscilli - cover) [utwór]
Piosenka ma wszystko, co tak naprawdę potrzebuje. Świetny tekst, cudowny wokal, oprócz tego jest to ballada,
zaśpiewana słodkim, kojącym głosem.  
"z moich snów.. uciekasz nad ranem.. cierpka jak agrest, słodka jak bez. Chcę śnić, czarne loki splątane
fiołkowe oczy mokre od łez."   
Nie ma porównania, z popową muzyką dzisiejszych czasów.

Na codzień słucham trochę innej muzyki, bardziej reggaeton i tzw. bengery 
ale ta muzyka nie wywołuje we mnie takich emocji, więc mimo że ją uwielbiam to nie jest dla mnie tak ważna.
Umieściłbym tu jeszcze z 50 innych utworów, np Szpaku - Bajka, jakiś Maluma, Paulo Londra - ale tyle wystarczy. Oczko pozdro
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Eminem, dowolne 5 Oczko
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:
Jeżeli mam być szczery, to nie umiałbym wskazać pięciu ulubionych z tego względu, że mam przejściowe "fazy" na dane utwory. Teraz chociażby, bez przerwy słucham Deutschland od Rammsteina.
Find
Reply }}}
Podziękowanie od:

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Silnik forum - © MyBB - Styl forum - iAndrew, grafika - Kithraya, Midas, Bezifabr, Blizzard Entertainment

O NAS
Goblin Factory to założone w grudniu 2013 roku forum moderów Warcraft 3 wspólnym wysiłkiem dwóch osób - Scaraba, i WrathaAmona. Celem ich było stworzenie czegoś na wzór starego arcane.pl - miejsca, w którym osoby które wciąż tworzą coś do Warcrafta mogą się spotkać, porozmawiać, zaprezentować swoje dzieła, zapytać o rozwiązanie różnych problemów itd. 22 czerwca 2014 roku Goblin Factory został przeniesiony na nowy silnik, i nowy hosting, a obecnie jest już największym i najpopularniejszym polskim forum dotyczącym Warcrafta 3.