Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w przyszłości // Encyklopedia Forum
Hej,
Pośród różnych idiotyzmów do mojej głowy wpadł niedawno pomysł na naszą Goblińską wiki, pomysł polega na tym że pojawiłby się w panelu nowy odnośnik do takiej goblińskiej encyklopedii stworzonej prawdopodobnie na silniku MediaWiki(przykład Biblioteka Ossus), gdzie każdy by mógł zrobić ładny poradnik czy cuś a dodatkowo twórcy projektów by mogli robić portale dla swoich projektów z np osobną stroną dla każdego pojedynczego itemku czy jednostki w której by były jego statystyki itd. (przykład Biblioteka Ossus), co o tym sądzicie?
Korzystalibyście?
Odpowiedz
Ja bym skorzystał :) Uważam, że to okaże się bardzo pomocne dla rozbudowanego projektu :)
Odpowiedz
Jakby się to forum rozrosło to można coś takiego dodać. Jednak ja bym się skupił teraz na skórce. A potem się pomyśli.
Odpowiedz
Myśle taka encyklopedia to absolutna przyszłość tego forum, w 2020r.
Nie wszystkim chce się przeglądać wątpliwej nazwy tematy, z niedziałającymi zdjęciami, by się czegoś dowiedzieć.

Jeśli Encyklopedia byłaby wykonana profesjonalnie i rzetelnie, mogłaby służyć na codzień wszystkim, zarówno moderom
jak i nowym osobom. 
- zmniejszyłaby się liczba przypadkowych kont, które powstały tylko po to by zadać 1 pytanie
- częściej na forum przychodziliby ludzie żeby od razu zaprezentować nam swój projekt, zamiast grzebania się z nim

oto jak ja bym się za to zabrał:
  1. Najpierw tworzę katalogi, do różnych typów zadań. Do akcji, wyzwalaczy, zmiennych etc.
  2. Potem zbieram całą wiedzę z poradników i edytora map z GF i podstawową wiedze z hive (czyli 2 razy tyle)
  3. i po kolei rozpisuje wszystkie w katalogach
  4. następnie (najbardziej mozolny punkt) tworzę opis do każdej akcji warunku itd i opisuje jej zastosowanie i daje odnośniki

Gdyby się dobrze za to zabrać, nie pogubić się w pracy, to jest do zrobienia w kilka miesięcy
    (w końcu nie mówimy tu o robieniu mistrzowskich systemów, tylko o wyjaśnieniu silnika)

wwróce do tematu w przyszłym roku
Odpowiedz
do mojego projektu to bym taką encyklopedię przytulił. choć z drugiej strony zamiast siedzieć w edytorze pewnie spamowałbym tam tematami o każdej postaci, wojnie, bitwie,przedmiocie, mieście, miasteczku, górze, rzece etc. etc. :D
Odpowiedz
Jeśli projekt będzie zaliczał się do większych projektów (a pewnie będzie, jak jest ambitny)
to nie widzę problemu, by przygotowywać taką sub-encyklopedie dla niego i innych moderów ;)

Ja do swoich projektów na pewno coś takiego zrobię - ponieważ chce się rozpisać o klasach postaci, rasach,
historiach poszczególnych bohaterów no i bestiariuszach, z moimi autorskimi potworami.

Tematy działają jak zwój, nie każdemu chce się dokładnie cały przeglądać żeby się wszystkiego dowiedzieć,
a tworzenie 100 różnych tematów, do wielu postaci też nie wchodzi w grę.
Przypomnij się w przyszłym roku, przy starcie encyklopedii. Spisz wszystkie rzeczy, jakie chciałbyś
aby tam były, no i się ogarnie. :D
Odpowiedz
Wiki na temat samego edytora byłoby tak gigantyczne, że nie wiem czy dałoby radę je zrobić w parę osób w jakimś sensownym czasie. Wystarczy przejrzeć liczbę poradników na hive i uświadomić sobie, że to zaledwie promil wiedzy, jaką można zgromadzić na temat edytora :D

//edit
Żeby nie było, nadal utworzenie czegoś takiego byłoby super, ale wymagałoby zaangażowania wielkiej liczby osób
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości