Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie odnośnie buforu gry oraz przejściu pomiędzy mapami
Planuje stworzyć RPG w którym każda lokacja jest osobną mapą. Przejścia między lokacjami bedą przy pomocy buforu gry, identycznie jak przejścia między mapami w kampaniach. Maksymalny poziom bohatera wynosi 10000. planuje także stworzyć masę nowych przedmiotów z wymaganiem poziomu bohatera. Stąd moje pytanie:

Aby przenieść (poprzez bufor gry) stworzone przeze mnie przedmioty (posiadane przez bohatera) z mapy "A" do mapy "B" musze je tworzyć osobno na obu mapach/lokacjach? Takie samo pytanie tyczy się maksymalnego poziomu bohatera oraz innych Stałych gry tzn. jeżeli chcę przenieść bohatera z poziomem 100 z mapy "A" do mapy "B" to stałe gry (odnośne maksymalnego poziomu bohatera) musze ustawiać osobno na wszystkich mapach?
Odpowiedz
Wiesz co, jeden użytkownik stworzył kiedyś system przejścia między mapami, dokładnie tak, jak to
wygląda między innymi w Rexxarze

.w3n   SystemPrzejscia.w3n (Rozmiar: 87.3 KB / Pobrań: 13)
który podrzucę ci tutaj. Myślę że możesz zajrzeć na tą mapę i powinna rozwiązać ten, oraz parę innych problemów
odnośnie przenoszenia między mapami.

Sam jeszcze zgłębiam ten temat i kiedy będę miał pełną wiedzę, napiszę o tutorial o całym procesie przenoszenia.
Mam nadzieję że pomoże. 

Odpowiedz

Dzięki wielkie za mapę. Wrócę z pracy to sprawdzę :D

edit. WE nie chce odpalić mi mapy ??? :/

Odpowiedz
Chyba zostało mi czekać na twój poradnik :/ Czy ten system pozwala przenieść z mapy na mapą nowe stworzone przeze mnie przedmioty oraz stałe gry? Jak wyższy maksymalny poziom itd.

Odpowiedz
Jakby coś, to jest kampania.
Pliki W3X , W3M to normalne mapy z TFT i ROC
a W3N to kampanie "[Obrazek: gf.gif]

Tego rodzaju pliki odpalasz przez osobne okienko. No, i tak masz te dwie mapy.
Jednak, żeby system poprawnie zadziałał musiałbyś odpalić to jak customową kampanię,  a jak wiadomo blizzard troszkę namieszał i nie jest to póki co do końca możliwe.

[Obrazek: gsF6mN6.png]

[Obrazek: GHkmpFQ.png]

system wydaje mi się być zrobiony bardzo poprawnie, jest tutaj chyba wszystko czego szukałeś.
Całą resztą masz na mapkach  

Cd poradników, planujemy zrobić jeden, praktyczny kurs który  będzie uzupełnieniem całej podstawowej wiedzy,
dla map makerów. Czyli w 90% przypadkach będzie można znaleźć tam odpowiedzi na wszystkie pytania, i przy okazji samemu sobie przećwiczyć wyzwalacze  ;]]]

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości