Forum jest aktualnie zamknięte.

•  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatni Bastion
Świat epicki i tak dalej, ale z tego co widziałem w gameplay'u, to chyba tylko na screenach ;/

Proponuję dodać kamerę zza postaci..
Odpowiedz
Bezifabr napisał(a):Świat epicki i tak dalej, ale z tego co widziałem w gameplay'u, to chyba tylko na screenach ;/

Miałem przyjemność zerknąć na teren i przetestować niektóre etapy w tej kampanii, mogę powiedzieć z pełną świadomością moich słów, że nie tylko na screenach. Shadow wykonał kawał dobrej roboty i śmiało mogę stwierdzić, że ten projekt to prawdziwy Ogień z Dupy! :D

EDIT: A co do kamery zza pleców. Powiem tak, fajnie to wygląda, wprowadza jakąś świeżość do gry, ale aby taki zabieg się udał, trzeba zrobić odpowiednio teren, a nie wiem czy opłaca się teraz na taką modyfikację wszystkiego. Zależy od twórcy. Ogólnie to mało widziałem udanych map z taką kamerą. Bo przenika przez dodatki :/ Ale ja nie jestem pro jeżeli chodzi o takie rzeczy, więc mogę się mylić :)
Odpowiedz
Bezifabr napisał(a):Świat epicki i tak dalej, ale z tego co widziałem w gameplay'u, to chyba tylko na screenach ;/

Rozumiem, że nie każdemu może się podobać to co ja robię, ale staram się zrobić kampanie w którą sam bym z przyjemnością zagrał.

A jak WrathAmon wspomniał na tym etapie zrobienie kamery zza pleców wymagałoby dużo przeróbek i poprawek. Za dużo roboty jak dla mnie. I tak już zmieniłem dość znacząco teren.

Co do postępu - to testuje całość dema, jak wszystko będzie okey, to dodam tylko cienie i w końcu dam wam zagrać xD

EDIT:

Gotowe - Ostatni Bastion

Nie zrobiłem tylko cienie, bo obliczanie trwa zbyt długo. (W pełnej wersji już będą xD)

Uwagi:
Do zrobienia jest 5 zadań pobocznych. (Jedno jest tak jakby ukryte xD - To znaczy trzeba wejść do pewnego domku i podejść do drugich drzwi, jak wyskoczy napis wejście[esc] to znaczy, że znaleźliście to zadanie xD )

Jeśli w pierwszym zdaniu pobocznym (To jest to w którym trzeba uratować chłopca.) Zabijemy rodziców, to uaktywni się możliwość przyjęcia innego zadania pobocznego.

Za dwa konkretne zadania poboczne, otrzymuje się reputacje, za jedno konkretne zadanie główne też otrzyma się 1 punkt reputacji. Za tą reputacje można kupić sobie fajny sprzęt xD

Za zaatakowanie swoich traci się reputacje. Jak się ją całkiem straci to przegrywasz.

System odpowiedzi - strzałka w górę to poprzednia odpowiedź, strzałka w dół następna, strzałka w prawo wybór odpowiedzi.

Większość cinamatiksów można pominąć - przycisk ESC. (Testowałem skipy, ale zawsze może być jakiś błąd.)

Podczas walki należy uważać na ilość posiadanej many i zawsze mieć przy sobie eliksir leczniczy.

Warto przed wejściem do miasta trochę się pokręcić po okolicy, zdobyć kilka przedmiotów i wbić jeden lvl.

Do niektórych domów nie można wejść, a do nie których potrzebny jest klucz (Ale to są domy z zadaniach głównych - Są 3 takie domki)

Ogólnie zrobiłem około 30 domów do których można wejść.

Prosiłbym o zagranie i podzielenie się opiniami, oraz o raport błędów.

To tyle, miłego grania :D
Odpowiedz
Mogłeś chociaż zablokować tą mapę.. Jest to duży projekt, który powinien być jedynie w rękach autora..
Odpowiedz
Fajno :D.
Odpowiedz
Pograłem trochę, i oto uwagi do tego co przeszedłem na razie (część z nich zapomniałem ale mam nadzieje że te będą konstruktywne)
1 bramy i to że zasłaniają, wkurzające w szczególności jak zasłaniana jest walka. Możesz zrobić to tak jak ja w ekspedycji balina tzn po wejściu w odpowiedni region zmienia się animacja dodatku na taką z przeźroczystą tekstura , (tą animacje dorabiasz w war editorze)
2 drzwi- czasami można wejść do budynku nie chcąc, można by zrobić drzwi jako zaznaczalne zniszczalne i wchodzimy do domku po wejściu w odpowiedni region tylko jak zaznaczyliśmy drzwi.
3 Te typy na skrzyżowaniu którzy walczą z nieumarłymi w miejscu gdzie później jest scena z wieśniakami-piromantami, walczą, pomagamy im, i nic tylko uciekają i znikają, można by dać chociaż krótki dialog tego typu -cześć dzięki za pomoc -cześć gdzie znajdę waszego przywódce - a w bazie na zachód a potem na południe ale my już musimy lecieć bywaj.
4 w misji z kurczakami nie miałem nic wspomniane która to chata (może czegoś nie zauważyłem) , można by dać że mówią że kurczaki są w tej chacie ze zwiędłymi paprotkami przy wejściu czy coś a nie szukaj sobie tej chaty po całym mieście.
to tyle na razie
Odpowiedz
Zapomniałem dodać, że na strzałkach można obracać kamerę xD
Odpowiedz
Rzeczywiście, obracanie kamerą znacznie pomaga w odsłonięciu różnych miejsc, ale budynek bramy jest według mnie na tyle duży że zrobienie go na 75% przeźroczystym nie byłoby głupim pomysłem.
Odpowiedz
Jak przerenderuję cały filmik z mojego gameplaya to zobaczysz jeszcze kilka fajnych błędów które znalazłem podczas rozgrywki. Ogółem mi się podoba, mógłbym rzecz że to nawet 9/10 bo widać naprawdę solidną pracę, ale są niestety rzeczy które wbijają nóż w serce ;)

Jutro albo pojutrze pojawi się filmik bo mój dwumegabajtowy internet będzie to przesyłał chyba przez następne stulecie.
Odpowiedz
Shadow, jaką masz wersje Wc3 i WE? Bo ja ciągle jestem na wyjeździe, ale mam ze sobą Wc3, ( co prawda angielskie z neta :) ) a jak włączam kampanię i klikam rozgrywka to ekran się zaciemnia a zaraz potem wraca ekran wyboru misji. HELP!!!
Odpowiedz
Dekajo napisał(a):Shadow, jaką masz wersje Wc3 i WE? Bo ja ciągle jestem na wyjeździe, ale mam ze sobą Wc3, ( co prawda angielskie z neta :) ) a jak włączam kampanię i klikam rozgrywka to ekran się zaciemnia a zaraz potem wraca ekran wyboru misji. HELP!!!

Mam path'a 1.26 [Jak ci dalej nie będzie działało, to napisz mi na pw]

PS: Zależy mi na opiniach, więc kto przeszedł niech skleci jakiegoś posta. Byłbym wdzięczny. Potem je wszystkie zbiorę i wezmę pod uwagę.
Odpowiedz
Co do pierwszej misji z dzieckiem.. Nie da się jej przejść, bo sam je zabijam podczas walki z żulami..
Odpowiedz
Bezifabr napisał(a):Co do pierwszej misji z dzieckiem.. Nie da się jej przejść, bo sam je zabijam podczas walki z żulami..

Po zabiciu dzieciaka, wróć do tych wieśniaków, co dali Ci zadanie. Powinien wtedy rozpocząć się dialog, a jak się dialog skończy, powinieneś otrzymać klucz do południowej bramy...

PS: Co ty robisz, że zabijasz dzieciaka? xD

burybrzetyslaw napisał(a):Pograłem trochę, i oto uwagi do tego co przeszedłem na razie (część z nich zapomniałem ale mam nadzieje że te będą konstruktywne)
1 bramy i to że zasłaniają, wkurzające w szczególności jak zasłaniana jest walka. Możesz zrobić to tak jak ja w ekspedycji balina tzn po wejściu w odpowiedni region zmienia się animacja dodatku na taką z przeźroczystą tekstura , (tą animacje dorabiasz w war editorze)
2 drzwi- czasami można wejść do budynku nie chcąc, można by zrobić drzwi jako zaznaczalne zniszczalne i wchodzimy do domku po wejściu w odpowiedni region tylko jak zaznaczyliśmy drzwi.
3 Te typy na skrzyżowaniu którzy walczą z nieumarłymi w miejscu gdzie później jest scena z wieśniakami-piromantami, walczą, pomagamy im, i nic tylko uciekają i znikają, można by dać chociaż krótki dialog tego typu -cześć dzięki za pomoc -cześć gdzie znajdę waszego przywódce - a w bazie na zachód a potem na południe ale my już musimy lecieć bywaj.
4 w misji z kurczakami nie miałem nic wspomniane która to chata (może czegoś nie zauważyłem) , można by dać że mówią że kurczaki są w tej chacie ze zwiędłymi paprotkami przy wejściu czy coś a nie szukaj sobie tej chaty po całym mieście.
to tyle na razie

2: Pomyśle nad tym. Bo to w sumie dobry pomysł :D
3: Oni dziękują, jak znajdziesz się w odpowiedniej odległości od kapitana. Poprawie to.
4: Tą chatę powinno pingować na mapie. Sprawdzę to.
Odpowiedz
Te AOE działa niestety także na dzieciaka i podczas walki z ghulami on też dostaje.
Odpowiedz
Bezifabr napisał(a):Te AOE działa niestety także na dzieciaka i podczas walki z ghulami on też dostaje.

Tak? xD Ja jakoś ze swojego skilla nigdy go nie zabiłem, a uwierz mi, ja tą misję ze 100 razy przechodziłem podczas testów.

Poza tym ja bym tego nie traktował jako błąd, tylko jako dodatkową trudność. Patrz mój gameplay - da się przejść bez zabijania dzieciaka xD

W poprzedniej wersji dzieciak był nieśmiertelny, ale ktoś mi napisał, żebym mu nieśmiertelność odebrał. To mu odebrałem.
Odpowiedz

•  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • Dalej 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: